artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - bookingcamper

Składane przyczepy

Składane przyczepy

Przyczepy składane, czy może lepiej: przyczepy rozkładane, bo właśnie na postoju rozkłada się je, by móc w nich przebywać, mają swoich zwolenników. Nie wszystkim co prawda taki rodzaj caravaningu odpowiada, ma on jednak kilka zdecydowanych plusów.

Tego typu przyczepy stanowią alternatywę dla przyczep wielkogabarytowych i nieskładanych, z których korzysta większość caravaningowców. Choć w USA już tak nie jest. Tam, obok wielkich luksusowych kamperów i przyczep, znajdziemy wielu użytkowników przyczep składanych; co trzecia z nich została wyprodukowana przez firmę Fleetwood. Przyczepy składane mają dwie podstawowe zalety. Pierwszą jest mniejsze zużycie paliwa podczas ich holowania: złożona przyczepa jest lekka i aerodynamiczna. Drugą zaletą jest możliwość przechowywania jej poza sezonem w garażu. Nie można im także odmówić estetyki, funkcjonalności i prostoty w obsłudze. To już nie siermiężność i brak wygód, które charakteryzowały przyczepy sprzed kilkunastu lat. W Polsce dystrybutorem przyczep Fleetwood jest firma Go-Camp z Warszawy,a jejj właścicielami jest małżeństwo Joanna i Andrew Gorzen, z którymi przeprowadziłem krótki wywiad. Skąd wzięła się nazwa Fleetwood? To nazwisko twórcy, który w 1951 roku rozpoczął produkcję tych przyczep .

Składane przyczepy 1Joanna i Andrew Gorzen

Gdzie są one produkowane?
Fabryka przyczep składanych mieści się od 1967 roku w Pensylwanii w USA. Tylko w tym jednym miejscu są one produkowane.

ReklamaŚródtekstowy 1 Camper Ride Paris Roubaix

Czy w polsce jest duże zainteresowanie tego typu przyczepami?
Tak, samych wejść na naszą stronę internetową mamy już prawie milion [od marca do listopada 2005 r. – przyp. DW]. Także na targach i zlotach, w których uczestniczymy, spotykamy się z dużym zainteresowaniem.

Składane przyczepy 2
Jakie jest ich wyposażenie?
Wszystkie przyczepy wyposażone są w dwa niezależne czujniki gazu w standardzie, które uaktywniają się, gdy butla jest źle podłączona lub gaz się ulatnia. W każdej przyczepie są też elektryczne hamulce, które działają podobnie jak ABS w samochodzie. Działają na elektromagnesy. Przyczepy posiadają też gaśnice, koła zapasowe, a także czujniki i kontrolki informujące o kończeniu się np. gazu, wyczerpaniu się akumulatora. Największa przyczepa posiada w swoim standardowym wyposażeniu mikrofalówkę i piekarnik, radio i odtwarzacz CD.

Składane przyczepy 3
Czy w Polsce dostępny jest serwis tych przyczep?
W Polsce istnieje serwis przyczep Fleetwood. Na poszczególne elementy obowiązują też gwarancje, przykładowo platforma podłogowa ma gwarancję na 25 lat! Dach ma pięcioletnią gwarancję na szczelność.

Składane przyczepy 4
W ilu kolorach są one dostępne?
W kilku. Przyczepy terenowe są np. żółte. Są one także przystosowane do przewozu quadów na specjalnej platformie. Można zabrać aż cztery quady lub motocykle. Przyczepy są przeznaczone od dwóch do sześciu osób. W ofercie posiadamy cztery typy przyczep dostępne natychmiast, a reszta sprowadzana jest na zamówienie (np. przyczepa dwuosobowa, z tylko jednym wysuwanym łóżkiem).

ReklamaŚródtekstowy 2 Motor Show 01.02-02.04 Sebastian

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Dariusz Wołodźko