artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - bookingcamper
Przyczepa i samochód spłonęły doszczętnie. Powód? Piecyk gazowy
  fot. OSP Poniec

Przyczepa i samochód spłonęły doszczętnie. Powód? Piecyk gazowy

Jak informuje portal epoznan.pl, w nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze. Poinformowano ich, że pali się samochód osobowy wraz z przyczepą kempingową, w której znajdowała się butla gazowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Zgłoszenie dotarło do strażaków po godzinie 1:00 w nocy. Po dotarciu na miejsce zdarzenia (Dzięczyn, powiat gostyński) pozostało im tylko dogasić szczątki przyczepy kempingowej i samochodu osobowego. Na szczęście osoby, które przebywały w przyczepie opuściły ją samodzielnie jeszcze przed przyjazdem służb. Straty oszacowano na około 100 tysięcy złotych.

Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że przyczyną mogło być zapalenie się piecyka gazowego, którym dogrzewali się właściciele przyczepy. Zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Pomimo, że w naszym kraju przeglądy instalacji gazowej w przyczepach i kamperach nie są obowiązkowe to rekomendujemy (a wręcz zalecamy) ich wykonywanie przynajmniej raz do roku. Sprawdzenie szczelności, wężyków, podłączeń i sprawności pieca to gwarancja bezpieczeństwa - naszego i naszych najbliższych. 


Bartłomiej Ryś12.05.20214