artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Kontrola sanitarna zakończona odzyskaniem skradzionego kampera
  fot. Straż Graniczna

Kontrola sanitarna zakończona odzyskaniem skradzionego kampera

Do nietypowej kontroli Straży Granicznej doszło w okolicy Krajnika Dolnego (woj. zachodniopomorskie). Funkcjonariusze do rutynowej kontroli sanitarnej zatrzymali kampera marki Rimor. Okazało się, że pojazd został kilka godzin wcześniej skradziony w Niemczech a jego właścicielka nie wiedziała o utracie. 

Za kierownicą pojazdu siedział 21-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Pomimo, że posiadał dokumenty samochodu, funkcjonariusze w trakcie rozmowy nabrali podejrzeć, że kamper może być kradziony. Niestety, pojazd nie figurował w żadnym systemie informatycznym jako utracone. O zdarzeniu poinformowano Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Po zawiadomieniu Straży Granicznej, niemiecka policja skontaktowała się z właścicielką auta. Dopiero wówczas wyszło na jaw, że kamper kilka godzin wcześniej został skradziony w Berlinie.

21-letniemu kierującemu grozi kara 5 lat pozbawienia wolności za paserstwo. Kamper został zabezpieczony. Jego wartość (rok produkcji: 2012) została wyceniona na około 160 tysięcy złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą już funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie. 


Bartłomiej Ryś13.04.20212