artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Škoda Enyaq jako kamper i mobilne biuro w jednym
  fot. Škoda

Škoda Enyaq jako kamper i mobilne biuro w jednym

Czas czytania 2 minuty

Studenci Centrum Praktyk Škody w Mladá Boleslav przekształcają elektrycznego SUV-a Škoda Enyaq z napędem na cztery koła w wielofunkcyjnego kampera i mobilne biuro w jednym. Projekt realizowany jest w ramach dziewiątej edycji Škoda Apprentice Car i nosi nazwę Škoda Roadiaq.

Dziewiąty Samochód Studencki Škody będzie oferował mnóstwo miejsca zarówno do wypoczynku, jak i do pracy, które ułatwią zastosowane rozwiązania. Z kolei napęd 4x4 pomoże uciec od miejskiego zgiełku tak daleko, jak tylko cyfrowi nomadzi sobie zamarzą.

Martin Slabihoudek, dyrektor Szkoły Zawodowej Škoda:

– Studenci aktywnie uczestniczą w całym procesie projektowania i produkcji nowego pojazdu – od pierwszych szkiców na papierze, po planowanie, organizację i ostateczny montaż. Ta coroczna inicjatywa daje im szansę na przedstawienie własnych kreatywnych propozycji i inteligentnych pomysłów.

Studentom pomagają ich nauczyciele i specjaliści Škody, a także zewnętrzni specjaliści od konwersji kamperów. Konstrukcja zachowa długość, szerokość i rozstaw osi pojazdu bazowego, będzie jednak od niego o 35 centymetrów wyższa – to za sprawą nowego dachu, który ma zapewniać dużo miejsca do pracy i wypoczynku. Ogniwa słoneczne generują dodatkową energię dla części mieszkalnej pojazdu, ale auto można również podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania na kempingach lub parkingach dla kamperów.

Škoda Enyaq jako kamper i mobilne biuro w jednym 1

Aby móc faktycznie korzystać z nowo opracowanego dachu, studenci musieli całkowicie przeprojektować tylną klapę pojazdu – element ten zapewnia teraz dostęp do małej kuchni zintegrowanej z dawnym bagażnikiem. Co więcej, tylną klapę można wyposażyć w namiot, aby zapewnić jeszcze więcej przestrzeni mieszkalnej za pojazdem. Stałe połączenie internetowe umożliwia pracę z dowolnego miejsca. Oprócz w pełni funkcjonalnego wyposażenia IT, Škoda Roadiaq może poszczycić się także wnętrzem i tapicerką siedzeń wykonaną z trwałych materiałów.

ReklamaŠkoda Enyaq jako kamper i mobilne biuro w jednym 2
Oficjalna prezentacja nowej Škody Roadiaq odbędzie się jeszcze w czerwcu br.


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News