artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - bookingcamper
Kamperami na Północ
  fot. Kampery Północ

Kamperami na Północ

Czas czytania 5 minut

Najbardziej spektakularne wyprawy terenowe po odległych stepach Kazachstanu, piaskach Mongolii, górzystych bezdrożach Gruzji, Armenii, wschodniej Turcji czy leżącej na styku morza i gór Albanii, mamy już za sobą. Mimo, iż nasze terenówki mają nieprzeciętne wyposażenie: sypialnie dachowe, klimatyzacje czy prysznice kempingowe, to jednak wraz z wiekiem i dla wygody dzieci coraz bardziej doceniamy komfort przemieszczania się w odległe miejsca kontynentu. Co może zaskakujące, my - entuzjaści podróży samochodowych i offroadu, stosunkowo niedawno odkryliśmy kampery.

Stało się to punktem zwrotnym i wyniosło nasze podróżowanie na wyższy poziom doświadczenia. Chcemy zobaczyć coraz więcej w krótszym czasie i być zawsze pełni sił na to co przyniesie nowy dzień w drodze. Dzisiaj to co najważniejsze, czyli radość przebywania z rodziną i przyjaciółmi, własna baza noclegowa, samodzielnie przygotowywane posiłki co szczególnie ważne przy utrzymywanej zdrowej diecie, a do tego dowolność w planowaniu trasy przejazdów, po prostu poczucie całkowitej niezależności mamy pod ręką. Odkrycie to stało się początkiem powstania wypożyczalni Kampery Północ. Dzielimy się radością płynącą z tych doświadczeń i pragniemy krzewić ideę caravaningu. Wierzymy, że uda nam się zachęcić rzesze spragnionych wrażeń podróżników do wyjazdów pełnych wolności i zachwytu otaczającym nas Światem. Na początku bieżącego roku oddaliśmy pierwsze, całkiem nowe, luksusowo wyposażone kampery typu alkowa i półintegra, by ich użytkownicy mogli spełniać swoje wakacyjne marzenia. Wybór aut nie był przypadkowy a podyktowany naszą praktyką i długą listą oczekiwań, co teraz szczególnie może cieszy Użytkowników. 

ReklamaSródtekstowy YT PC
Pojazdy mają obszerne luki bagażowe, wygodne i duże łóżka, przestronne jadalnie, sprzęt audio-video, w pełni wyposażone aneksy kuchenne, lodówki, kuchenki gazowe z gaz-systemem do tankowania na stacji benzynowej bez potrzeby wyciągania butli, ogrzewanie truma, do tego komfortowe łazienki z prysznicami. Dodatkowo dla zainteresowanych oferujemy bagażnik na rowery czy markizę dla utrzymania komfortowych temperatur przy posiłkach i biesiadowaniu na świeżym powietrzu oraz wiele innych udogodnień, o których więcej piszemy na stronie kamperypolnoc.pl.

Mieścimy się w przyległej do Trójmiasta Rumi stąd nazwa nawiązująca do położenia geograficznego na mapie naszego kraju. Dla krótkoterminowych podróżników, ta lokalizacja jest swoistą bramą do odkrywania uroków obu pojezierzy północnej Polski, ze wschodu z niezliczonymi jeziorami Warmii i Mazur, po krańce wciąż jeszcze na swój sposób swojskiego i sercem otwartego na turystów Podlasia, a z drugiej strony i najbliżej nas położoną, jakże czarującą Szwajcarią Kaszubską, pełnymi bogactwa naturalnego Borami Tucholskimi, szerokimi, piaszczystymi plażami Pomorza ciągnącymi się aż po wyspę Uznam, a nawet dalej. Bałtyk po niemieckiej stronie jest równie urokliwy, kurorty są mniej przaśne od naszych, bardziej zwrócone ku wypoczynkowi w naturze i jej uzdrawiającym właściwościom. Dla podróżujących z większym zasobem czasu, wartą odwiedzenia wydaje się tamtejsza wyspa Rugia ze swobodnym dojazdem mostem. Stamtąd już niedaleko do Danii. Co więcej, nasze położenie jest wprost idealne dla aktualnie dość licznie podróżujących w kierunku „prawdziwej północy” Klientów, chcących obcować ze spokojną naturą bliskiej jak i tej odległej, nieco bardziej surowej Skandynawii. Malownicza Szwecja z szerokimi łąkami usianymi kolorowymi domkami oraz lasami czy wprost nieziemskie pejzaże Norwegii z małymi przystaniami w rybackich osadach przy krańcach sławnych fiordów. Do tego obecne w całej Skandynawii prawo wszystkich ludzi do obcowania z naturą, tzw. Allemansrätten co dla fanów caravaningu w praktyce oznacza możliwość rozbicia się na jedną noc wszędzie poza granicami miast. 

ReklamaŚródtekstowy 2 Motor Show 01.02-02.04 Sebastian
Dojeżdżający z całej Polski Klienci mogą bezpiecznie pozostawić u nas swoje samochody i zapakowani w kampera wjechać na prom by za kilka godzin być już u wybrzeży Szwecji. Aktualna 50% promocja dla podróżujących kamperami wiodącego operatora promowego na rejsy w dwie strony może okazać się dodatkowym atutem. Nie mniej jednak, gdziekolwiek zapragniecie wyjechać by cieszyć się pięknem oszałamiających widoków i gościnnością poznawanych ludzi – czy po szerokich autostradach Europy czy poza utartymi szlakami, w kierunku wschodzącego lub zachodzącego Słońca – wyruszajcie na przygodę życia z Kampery Północ.


Bartłomiej Ryś24.06.20210 zdjęć 6