artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - bookingcamper
Jeff Goldblum próbuje zrozumieć caravaninig
  fot. National Geographic/Flora Hamilton

Jeff Goldblum próbuje zrozumieć caravaninig

Do Polski zawitała niedawno platforma streamingowa Disney+, a wraz z nią mnóstwo wspaniałych filmów, seriali, ale również produkcji dokumentalnych. Z tych ostatnich polecamy na pewno „The World According to Jeff Goldblum”, a zwłaszcza jeden z odcinków – ten poświęcony pojazdom rekreacyjnym.

„RVs” to tytuł ósmego odcinka pierwszego sezonu serialu, którego gospodarzem jest Jeff Goldblum. Charyzmatyczny aktor odwiedza w nim światową stolicę kamperów, aby bliżej zapoznać się z naszym ukochanym środkiem transportu i związanym z nim stylem życia. Zwiedza muzeum kamperów, bierze udział w RV Demolition Derby, odwiedza fabrykę Jayco i wyrusza w podróż z rodziną, która wybrała życie nomadów. Odbyta wycieczka i rozmowy z fanami caravaningu skłaniają go do refleksji na temat konfliktu między potrzebą stabilizacji a pragnieniem swobody.

Caravaning to tylko jeden z podjętych w serialu tematów. Jeff Goldblum podróżuje po świecie, odkrywając na nowo rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień, a do których nie przywiązujemy większej wagi. Lody, kawa, tatuaże, kosmetyki... – rzeczy, które zakorzeniły się w naszej kulturze tak mocno, że większości z nas po prostu spowszedniały. Ale nie Goldblumowi.