artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Janne Ahonen będzie sprzedawał kampery

Janne Ahonen będzie sprzedawał kampery

Czas czytania 1 minuta

Janne Ahonen to jeden z najbardziej utytułowanych skoczków fińskich. Wygrał 36 konkursów Pucharu Świata a na podium stanął aż 105 razy. Teraz świat sportu zaskoczył informacją, że kończy współpracę z federacją narciarską i będzie… projektował oraz sprzedawał luksusowe kampery.

44-letni Ahonen pracował przez ostatnie dwa sezony dla reprezentacji Finlandii w kombinacji norweskiej jako ekspert techniczny do spraw sprzętu. 

Praca dla federacji była przJanne Ahonenyjemna, lecz niestety, nadchodzi czas, kiedy trzeba myśleć o sobie i rodzinie i chodzi tu o stronę finansową - tłumaczył Ahonen w rozmowie z fińską telewizją YLE. Od wielu lat interesuję się samochodami i ich konstrukcjami. To moja prawdziwa pasja. Jestem też właścicielem kampera i dokładnie wiem czego oczekują właściciele takich pojazdów. Moje projekty spełnią ich wszystkie wymagania - zapewniał.

Jednocześnie pozostanie też ekspertem od skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w stacji telewizyjnej YLE.

Nie wiadomo, jakimi kamperami będzie zajmował się Ahonen. W Internecie próżno szukać jakichkolwiek informacji. Drobne wzmianki mówią o „luksusowych kamperach sprzedawanych u znanego dealera samochodów”. Media podkreślają, że Janne Ahonen od lat jest pasjonatem motoryzacji. Interesuje się wyścigami równoległymi, ma też swój warsztat Ahonen Racing Team. 


Bartłomiej Ryś06.06.2021
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News