artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord caravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian
Janne Ahonen będzie sprzedawał kampery

Janne Ahonen będzie sprzedawał kampery

Janne Ahonen to jeden z najbardziej utytułowanych skoczków fińskich. Wygrał 36 konkursów Pucharu Świata a na podium stanął aż 105 razy. Teraz świat sportu zaskoczył informacją, że kończy współpracę z federacją narciarską i będzie… projektował oraz sprzedawał luksusowe kampery.

44-letni Ahonen pracował przez ostatnie dwa sezony dla reprezentacji Finlandii w kombinacji norweskiej jako ekspert techniczny do spraw sprzętu. 

Praca dla federacji była przJanne Ahonenyjemna, lecz niestety, nadchodzi czas, kiedy trzeba myśleć o sobie i rodzinie i chodzi tu o stronę finansową - tłumaczył Ahonen w rozmowie z fińską telewizją YLE. Od wielu lat interesuję się samochodami i ich konstrukcjami. To moja prawdziwa pasja. Jestem też właścicielem kampera i dokładnie wiem czego oczekują właściciele takich pojazdów. Moje projekty spełnią ich wszystkie wymagania - zapewniał.

Jednocześnie pozostanie też ekspertem od skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w stacji telewizyjnej YLE.

Nie wiadomo, jakimi kamperami będzie zajmował się Ahonen. W Internecie próżno szukać jakichkolwiek informacji. Drobne wzmianki mówią o „luksusowych kamperach sprzedawanych u znanego dealera samochodów”. Media podkreślają, że Janne Ahonen od lat jest pasjonatem motoryzacji. Interesuje się wyścigami równoległymi, ma też swój warsztat Ahonen Racing Team. 


Bartłomiej Ryś06.06.20210