ReklamaA1 - katalog ACSI

OBLICZA CARAVANINGU

2 miesiące temu  29.03.2020, ~ Rafał Dobrowolski   

Hobby wstrzymuje produkcję w Fockbek

Fot. Hobby

Kierownictwo firmy odpowiadając na przepisy przyjęte przez władze w Niemczech wprowadza je w życie we własnym przedsiębiorstwie. Produkcja i wszystkie związane z nią obszary działalności zostały wstrzymane do odwołania. 

Fockbek (w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn) nie bez powodu kojarzymy z centralą firmy i zakładem produkującym przyczepy kempingowe i kampery marki Hobby. I z liczną załogą, która każdego dnia pracy kompletuje na liniach montażowych blisko setkę nowych „domów na kołach”. Od niedzielnego wieczoru 22 marca 2020 r. produkcja została tu wstrzymana ze skutkiem natychmiastowym, a pracownicy zostali poproszeni o pozostanie w domu. W komunikacie prasowym przeczytamy też, że nikt w fabryce przyczep kempingowych Hobby nie przeprowadził jeszcze testów COVID-19 z wynikiem pozytywnym. Tym niemniej północnoniemiecki producent podjął już wiele działań zapobiegawczych. 

- Dbałość o zdrowie ponad 1000 naszych pracowników jest naszym najwyższym priorytetem, dlatego też rygorystycznie przestrzegamy zaleceń na czas pandemii - mówi Bernd Löher, Dyrektor Zarządzający Hobby.

Niektórzy pracownicy pracują z domu, a inne działy zostały … rozproszone czy po prostu uśpione. 

Na jak długo? 

Zespół kierownictwa wyższego szczebla w najbliższych dniach ma podjąć decyzję o przyszłych środkach, które należy podjąć, oraz o przewidywanym czasie trwania przerwy w produkcji. Tymczasem nadal można kontaktować się z działami logistyki, magazynu i administracji firmy Hobby.

W komunikacie prasowym pada zapewnienie, że powzięte decyzje na czas pandemii uwzględniają również partnerów handlowych, klientów i dostawców firmy Hobby, a we współpracy z bankami opracowywane są programy mające na celu pomoc europejskim partnerom handlowym firmy, którzy w wyniku kryzysu musieli wstrzymać swą działalność. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Krzysztof 1 2 miesiące temu Pewnie podstawowym czynnikiem nie jest dbałość o pracowników. a obawy o zbyt.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony