artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Festival Caravaningu w Zatorze
  fot. Bartłomiej Gas

Festival Caravaningu w Zatorze

Czas czytania 4 minuty

Kwiecień to idealny miesiąc „na początek”. Nazwa miesiąca powiązana z naturą sugeruje, że budzące się do życia po zimie kwiaty wraz z resztą przyrody dobrze o tym wiedzą! Wiedzą też caravaningowcy, nie ma się więc czemu dziwić, że w tym właśnie miesiącu zorganizowano jeden z pierwszych zlotów w 2023 roku, a na pewno pierwszy w znanej już chyba wszystkim Energylandii. Tak więc pomiędzy 21 a 23 kwietnia miejscowość Zator była świadkiem niemałej inwazji kamperów.  


Festiwal Caravaningu został zorganizowany przez ElCamperos, Camper Majstry, Camper 4 Mountain oraz Energylandię. To oczywiście firmy i grupy składające się głównie z pasjonatów i fanów caravaningu, a więc i wydarzenia dla pasjonatów tej formy wypoczynku organizowane przez wspomnianych wyznaczają standardy dobrej zabawy. Tym razem wydarzenie przygotowane było z wielkim rozmachem, o czym przekonać mogło się ponad 200 załóg. Tyle bowiem kamperów pojawiło się na zlocie, a ich „dowódcy i załoganci” aktywnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach jakie zostały dla nich przygotowane od piątku do niedzieli.  

Festival Caravaningu w Zatorze 1
Do Energylandii na camperpark przyjechało mnóstwo kamperów, przyczep campingowych, które cieszyły niejedno oko lokalnych mieszkańców najbliższej okolicy parku rozrywki. Przyjaciele branży caravaningowej mieli okazję spotkać się po długiej zimie, a znajomi mieli okazję we wspólnym gronie korzystać z atrakcji, jakie oferuje największy park rozrywki w Polsce, ale także mogli zapoznać się z ofertą licznych wystawców, którzy w gronie ponad 20 firm zaprezentowali swoje produkty i usługi w tym kampery premium dla wymagających.  

Festival Caravaningu w Zatorze 2

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
Festiwale i zloty caravaningowe to imprezy zapraszające zawsze do wspólnej rozrywki. To tutaj zbierają się użytkownicy przyczep kempingowych i kamperów, aby spędzać czas w towarzystwie innych amatorów mobilnego wypoczynku, poznawać nowych członków społeczności, z którymi można wymienić doświadczenia, podzielić się przygodami lub zasięgnąć porad dotyczących podróży kamperem. Tak też było i tym razem w Energylandii. 
W piątek organizatorzy witali wszystkich uczestników osobiście na wjeździe do camper parku, każda załoga otrzymała prezent powitalny, w tym parasol na wypadek obfitego deszczu – jednak tym razem nie trzeba było z niego skorzystać, pogoda dopisała przez 3 kolejne dni, a słońce paliło pokazywało już nie wiosenne, ale nawet letnie oblicze. 

Festival Caravaningu w Zatorze 4
Energylandia przyciągała uwagę każdego uczestnika, choć nie wszyscy korzystali z atrakcji parku rozrywki przez wzgląd na małe dzieci, którym zapewniono moc atrakcji na terenie camper parku. W piątkowe popołudnie można było zwiedzić stoiska wystawców, spotkać się z youtuberami oraz uczestniczyć w oficjalnym rozpoczęciu festiwalu na głównej scenie. Były foodtrucki, dobra muzyka a przede wszystkim mnóstwo ciepła i dobrych relacji. 
Sobotni poranek przywitał uczestników znakomitą „obfitością dobrej pogody”, którą szybko wypełniły okrzyki radości podczas odwiedzania parku rozrywki i jego największych atrakcji. Tutaj oczywiście największą frajdę miały dzieciaki, chociaż i wielu dorosłych decydowało się na dobrą zabawę. Pozostali uczestnicy, mogli zwiedzać okoliczne atrakcje, wspólnie z dziećmi brać udział w konkursach organizowanych przez Icamp, była muzyka, prelekcje oraz ukoronowanie sobotniego wieczoru, czyli koncert Cleo, na który przybyli praktycznie wszyscy uczestnicy festiwalu. 

Festival Caravaningu w Zatorze 5

ReklamaFestival Caravaningu w Zatorze 6
Po koncercie nie zabrakło ogniska, kiełbasek, mocnych trunków i muzyki do białego rana. Niedzielne przedpołudnie, jak to zwykle bywa na tego typu imprezach - to liczne relacje między załogami, smaczne śniadania przy wspólnych stołach przy pięknej pogodzie. 

Festival Caravaningu w Zatorze 7

Jednym słowem jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce można i trzeba zaliczyć do udanych! Świadczą o tym pełne zadowolenia relacje wszystkich, którzy mieli ochotę wyrwać z domu siebie, swoje kampery, przyczepy i wspólnie pobiesiadować w piękny kwietniowy weekend w Zatorze.


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News