artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian

Ekoturystyczny caravaning

Czas czytania 2 minuty
Ekoturystyczny caravaning

Wszyscy słyszeliśmy o gospodarstwach agroturystycznych.
Są też miejsca stawiające na ekoturystykę, czyli wypoczynek
w zgodzie z najlepszymi ekologicznymi standardami.


Ekologiczne standardy najczęściej idą w parze z piękną, nieskażoną przyrodą. To miejsca dla tych, którzy szukają spokoju i wypoczynku wśród lasów, jezior – daleko od cywilizacji. Ekoturystyczne gospodarstwa i ośrodki coraz chętniej goszczą też caravaningowców, szczególnie tych, którzy nie lubią - często gwarnych - kempingów.

Ekoturystyczny caravaning 1
Na Mazurach
Jednym z takich miejsc jest Majątek Giże Marczak, położony w regionie Mazur Garbatych w gminie Świętajno, w odległości sześciu kilometrów od Olecka. Wokół niego rozciąga się dzika przyroda, lasy iglaste i szuwary. Położony jest nad dwoma jeziorkami połączonymi mostem, a zajmuje powierzchnię ponad dwudziestu hektarów.

Ekoturystyczny caravaning 2
Ekologia
Ziemia rolna w majątku wykorzystywana jest do uprawy zbóż, warzyw, drzew owocowych i orzecha laskowego. Gospodarstwo ma atest gospodarstwa ekologicznego uzyskany w 1999 roku. Posiadłość wyposażona jest we własną glebowo-trzcinową, ekologiczną oczyszczalnię ścieków! Goście mogą skorzystać z posiłków opartych na potrawach regionalnych, przygotowywanych z produktów ekologicznych o wysokiej wartości biologicznej. Właścicielami majątku są państwo Anna i Lech Marczakowie, a więcej informacji możemy znaleźć na stronie: www.ekoturystyka.com.pl

Ekoturystyczny caravaning 3Ekologia, przyroda, cisza – tak najlepiej odpoczywać dłużej. To dobrze, że turyści caravaningowi też są w takich miejscach mile widziani.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian

Dariusz Wołodźko
Zdjęcia: Lech Marczak


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News