artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper

VARIOmobil Signature 1200 - kamper-ciężarówka za... [VIDEO]

Czas czytania 3 minuty
VARIOmobil Signature 1200 - kamper-ciężarówka za... [VIDEO]
 fot. Vario Mobil

Targi Caravan Salon to nie tylko „zwykłe” kampery i przyczepy, ale również prezentacje tych najdroższych, największych i najbardziej luksusowych. Do tych trzech określeń świetnie wpasowuje się nowy model od VARIOmobil, który jest zintegrowany z kabiną Mercedesa… Actrosa. Rozwiejmy wątpliwości już teraz - tak, to kamper-ciężarówka. 

VARIOmobil Signature 1200 został zaprezentowany premierowo na targach Caravan Salon - największym wydarzeniu branżowym w Europie. Kamper waży 26 ton a napędza go silnik Diesla o mocy 530 KM. Do tego producent dokłada aż trzy osie i oferuje wysuwaną przestrzeń mieszkalną co zdecydowanie zwiększa komfort.

Sama szoferka jest w wersji XXL co oznacza drugi rząd wygodnych, kapitańskich siedzeń - wszyscy czterej pasażerowie mają świetny widok na drogę połączony z naprawdę komfortową podróżą. W garażu natomiast znajdziemy miejsce na drugi, mały samochód - np. MINI Coopera czy Mercedesa SL. Do dyspozycji kierowcy są również przeróżne systemy bezpieczeństwa jak asystent śledzenia, asystent wspomagania i system kontroli dystansu (czyli aktywny tempomat). Jak widać na poniższym filmie, wokół pojazdu są rozmieszczone kamery szerokokątne w celu ułatwienia manewrowania tym kolosem.

Wszystkie pojazdy VARIOmobil są dostosowane do potrzeb klienta, więc to, co widzimy poniżej, to wyłącznie wizja producenta. Znajdziemy tam olbrzymi salon rekreacyjny, skórzane fotele i kanapy, wysuwany stolik. Kolory to połączenie białych powierzchni z orzechem amerykańskim - wygląda bardzo elegancko. Na wyposażeniu w tej części kampera jest również system nagłośnienia BOSE. 

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Przejdźmy do kuchni. Tam znajdziemy kuchenkę indukcyjną i system szuflad „Push to Open”, który zamyka się automatycznie podczas jazdy. Na wprost jadalnia i część wypoczynkowa. 

Dalsza część kampera może być odseparowana od reszty. W łazience znajdziemy kabinę prysznicową i umywalkę z kamienia mineralnego ze świetnym oświetleniem. Znalazło się również miejsce na suszarnię. 

Sypialnia to gigantyczne łóżko typu king-size i dużym telewizorem (tych ostatnich jest kilka, każdy wysuwany elektronicznie). Do tego szafa, pojemniki na naczynia, osobne miejsce na produkty chemiczne… 

Signature 1200 ma 25-metrowy pasek LEDowy wokół pojazdu do jego oświetlania. 

Trochę danych technicznych:

Długość: 12 m Szerokość: 2,550 m Wysokość: 3,99 m

Podwozie: Mercedes-Benz Actros 2010 LLL

Masa całkowita: 26 ton

Miejsc do spania: od 4 do 6 

No i cena: od 773.500 euro 

Pomarzyć zawsze można.Administrator05.09.20172 zdjęć 15
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News