ReklamaBilbord Prenumerata
Reklama
Baner 1 - Maistria 10.07-10.08 Kempingi Sebastian

TARGI

PREZENTACJE POJAZDÓW

6 miesięcy temu  09.01.2020, ~ Martin   

Pössl Trenta czyli 30-lecie firmy na CMT

Jubileuszowy model Pössl Trenta 30

Firma Pössl istnieje na rynku od 30 lat. Jest to być może jedna z najdziwniejszych marek camperów na świecie, ponieważ wiele camperów Pössl wcale nie zostało zbudowanych przez firmę Pössl.

Przez wiele lat firma zlecała produkcję swoich samochodów kempingowych Adrii, Dethleffsowi i Heinrichowi. Obecnie campery produkowane są  głównie w firmie Capron GmbH (powstają tam pojazdy Carado i Sunlight), ale Pössl ma także własną fabrykę w Odenwald.

Firma Pössl została założona trzydzieści lat temu, w 1989 roku, przez austryjaka Petera Pössla. Zauważył on już wtedy, że coraz więcej osób zwiedza Europę wybierając campervany. W tamtym czasie były to głównie samochody kempingowe dwóch marek Volkswagen Westfalia i Ford Nugget. Peter Pössl pomyślał, że istnieje rynek dla  tańszych, konkurencyjnych pojazdów i założył firmę Pössl. Skoncentrował się całkowicie na budowie niedrogich campervanów. Pössl dobrze to przewidział i nie pomylił się. Rynek samochodów kempingowych od tamtego czasu – bez względu na segment, typ, rozmiar i przedziałach cenowych - bardzo urósł. Campervany stały się produktem masowym. Pössl stał się jedną z najbardziej znanych i największych marek w branży samochodów kempingowych w ciągu trzydziestu lat swojego istnienia. W roku 2019 firma sprzedała 11 000 sztuk campervanów, w obecnym roku 2020 planuje nawet 14 000. Paleta samochodów została rozszerzona o siostrzane marki Globecar, Clever, Campster i Roadcar.

JUBILEUSZOWY MODEL TRENTA 30

Trzydziestą rocznicę firmy Pössl uświetniono prezentacją modelu jubileuszowego, Trenta 30. Można go właśnie zobaczyć  na targach CMT w Stuttgarcie. Rozpoznać go można po okrągłych bocznych oknach i oryginalnej kombinacji kolorów czerwony / szary. Przez lata Pössl często wybierał inną bazę podstawową niż popularnego Fiata Ducato. Dotyczy to również Pössl Trenta 30, który został zbudowany na bazie Citroëna Jumpera. Na życzenie, Pössl może również zbudować go na Fiacie Ducato lub Peugeocie Boxer. Pössl Trenta 30 ma długość 6,35 metra i dlatego oferuje nieco więcej miejsca niż seryjne 6 metrowe popularne wersje. W tylnej części wygospodarowano miejsce na dwa pojedyncze łóżka. Istnieje również wersja o długości 6 metrów, która z tyłu ma poprzecznie zamontowane łóżko podwójne.

Układ wnętrza Trenta 30 jest dość klasyczny. Przednie fotele są obrotowe a wraz ze stołem i podwójną kanapą tworzą jadalnię. Kanapę można przekształcić w trzecie miejsce do spania. Kuchnia jest po prawej stronie, a łazienka po lewej. Wnętrze Trenta 30, podobnie jak nazwa, utrzymane jest w  śródziemnomorskim klimacie.

GALERIA ZDJĘĆ

Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30
Pössl Trenta 30

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony