artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Kamper wśród pojazdów koncepcyjnych inspirowanych Fiatem Pandą

Kamper wśród pojazdów koncepcyjnych inspirowanych Fiatem Pandą

Czas czytania 2 minuty

Jeszcze zanim rozpoczęły się targi motoryzacyjne w Genewie, Fiat zaprezentował nową rodzinę samochodów koncepcyjnych inspirowanych Pandą. Składają się na nią: auto miejskie, pick-up, fastback, SUV, ale także kamper. Pierwszy pojazd z nowej linii zaprezentowany zostanie w lipcu przyszłego roku – podczas obchodów 125-lecia marki. Następnie co roku, do 2027 r., na rynek będzie trafiał jeden nowy model. 

Pojazdy mają dzielić tę samą technologię, a także multienergetyczną platformę, która umożliwi wyposażenie ich we wszystkie typy układów napędowych: elektryczne, hybrydowe i ICE. Jak zapowiada producent, nowa rodzina charakteryzować się będzie efektywnym wykorzystaniem przestrzeni i wykorzystaniem zrównoważonych materiałów. Stosując podejście „mniej znaczy więcej”, Fiat wyeliminuje zbędne części i zredukuje materiały zanieczyszczające, takie jak chrom, stopy, skóra i pianki w siedzeniach. Położono również nacisk na osiągi aerodynamiczne, co widać zwłaszcza w koncepcji fastbacka, oraz na „modułowość” – wszystkie modele będą miały do 80% wspólnych części, co z kolei skutkować ma bardziej wydajną produkcją i korzyściami dla klientów, takimi jak przystępna cena.

Sam kamper zaprezentowany został jako pojazd uniwersalny, który charakteryzuje się stylem dolce vita i łączy ludzi ze sobą i z naturą. Koncepcja oddaje hołd funkcjonalności Pandy z lat 80., przywołując wszechstronność samochodu stworzonego z myślą o mieście z cechami SUV-a i duszą wiernego towarzysza.

ReklamaKamper wśród pojazdów koncepcyjnych inspirowanych Fiatem Pandą 1

Krzysztof Dulny 26.02.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News