artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - Camper Caravan Show Expo 2023

Kamper elektryczny? I.D. Buzz będzie produkowany!

Czas czytania 2 minuty
Kamper elektryczny? I.D. Buzz będzie produkowany!

Wszystko rozpoczęło się od targów Detroit - to tam właśnie po raz pierwszy Volkswagen zaprezentował koncept pojazdu pod kryptonimem I.D. BUZZ, który był niczym innym, jak kamperem w wersji w pełni elektrycznej. 19 sierpnia na Pebble Beach w Kalifornii koncern zapowiedział, że pojazd wejdzie do produkcji. 

I.D. BUZZ do dealerów trafi w 2022 roku. Koncern skupia się przede wszystkim na rynku Ameryki Północnej, Europy i Chin. 

Po prezentacji na targach w Detroit i motor show w Genewie, otrzymaliśmy niezliczoną liczbę listów i e-maili od naszych klientów, którzy pisali wprost: „proszę, zbudujcie ten samochód” - mówił dr Herber Diess, CEO koncernu Volkswagen. 

Podobnie jak model koncepcyjny, ten, który trafi do seryjnej produkcji również będzie miał baterie zamontowane w podłodze. Ponieważ wszystkie elementy napędu elektrycznego nie zabierają zbyt dużo miejsca, wnętrze pojazdu będzie miało bardzo dużo miejsca na ewentualne zabudowy stricte karawaningowe. 

Samochód wygląda na zewnątrz jak zwykły, kompaktowy van nawet wtedy, gdy wewnątrz będziemy mieli tyle miejsca, ile w dużym SUVie - dodał Diess.

I.D. BUZZ będzie się wyróżniał wysoką pozycją za kierownicą, dużą pojemnością transportową, wszechstronnością zastosowania i kołami idealnie wpasowującymi się w cały wygląd pojazdu. Do tego dochodzi oczywiście zerowa emisja spalin. 

I.D. Buzz, podobnie jak klasyczny model T2, nie będzie wyłącznie autem osobowym. W ofercie będzie dostępna również wersja CARGO. To właśnie ona będzie przede wszystkim wykorzystywana prawdopodobnie do zabudów karawaningowych.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravan Show 2023 01.09-30.09 Sebastian
Do tego dochodzą najnowsze technologie najnowsze technologie skupiające się na stałym podłączeniu do Internetu oraz naciskiem na coraz większe odseparowanie kierowcy od kierownicy, czyli, mówiąc wprost, autonomiczność.Administrator24.08.20171 zdjęć 9
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News