artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac

Już widzieliśmy - koncepcyjny model VW California w wersji XXL

Czas czytania 2 minuty
Już widzieliśmy - koncepcyjny model VW California w wersji XXL
Zdjęcie mówi wszystko - California XXL już pierwszego dnia zrobiła piorunujące wrażenie  fot. Bartłomiej Ryś

Po raz pierwszy właśnie podczas targów Caravan Salon w niemieckim Düsseldorfie, nasza redakcja miała okazję podziwiać Californię XXL - kampera skonstruowanego na bazie Volkswagena Craftera. Co prawda wersja zaprezentowana na targach to wyłącznie koncepcja, ale i tak wzbudziła ona olbrzymie zainteresowanie dziennikarzy i zaproszonych gości na pierwszy dzień prasowy.

Volkswagen California nawiązuje do najbardziej popularnego kampera w dziejach świata – do Bullika, którego śmiało można uznać protoplastą wszystkich kamperów. Przez dziesięciolecia udało mu się zdobyć serca tysięcy entuzjastów podróżowania kamperami. Szczególnie tych ceniących pełną niezależność i potrafiących docenić przemyślane wnętrze auta i jego funkcjonalność. Crafter – wyposażony w wiele systemów wspierających kierowcę, charakteryzujący się wyjątkową precyzją prowadzenia, komfortem jazdy, a także niskim zużyciem paliwa – w niepowtarzalny sposób przenosi zalety Californii do kampera o rozmiar większego, w którym wszystko jest dopracowane z jeszcze większą dokładnością. California XXL, koncepcyjny model prezentowany przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe, jest wyrośniętą i jeszcze bardziej dojrzałą wersją popularnego kampera. 

Przestrzeń w kabinie Californii XXL jest naprawdę imponująca. Bez problemu zmieściło się tam łóżko o długości 2 metrów. Wydzielony, przestronny salon pozwala na pełną swobodę w poruszaniu się. Tylna kanapa i przednie fotele, które można obracać o 180 stopni, zapewniają dużo miejsca. Kuchnia została zaprojektowana równie praktycznie, jak w Californii – z kuchenką dwupalnikową, lodówką, umywalką i powierzchnią roboczą, którą można łatwo przedłużyć. Dzięki dużym rozmiarom Californii XXL udało się wygospodarować miejsce na komfortowe pomieszczenie z prysznicem i toaletą.

ReklamaJuż widzieliśmy - koncepcyjny model VW California w wersji XXL 1
Pomimo sporych rozmiarów California XXL łatwo tnie powietrze. Za sprawą wyrafinowanej aerodynamiki ze specjalnymi wycięciami w całkowicie przeprojektowanym wysokim dachu, współczynnik oporu powietrza pozostaje na poziomie współczynnika oporu powietrza tradycyjnego Craftera. Mimo wysokości auta wynoszącej aż 2,9 metra.Administrator25.08.2017 zdjęć 14
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News