artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Falcon, czyli sokół Globe'a

Falcon, czyli sokół Globe'a

Czas czytania 3 minuty

Tegoroczne targi CMT w Stuttgarcie dla kilku producentów kamperów stały się areną prezentacji nowości, a zarazem dynamicznym otwarciem nowego roku. W taki właśnie sposób Globe-Traveller zadaje szyku wystawiając model Falcon na bazie VW Craftera 4x4.

Koncepcja nowego pojazdu Globe’a nie jest na pewno efektem polityki, dyktującej potrzebę stworzenia czegoś nowego. Tak powstają liftingowane wersje, opierające się na zabiegach stylistycznych, zmianie wyglądu, odświeżeniu wizerunku. Nie w tym wypadku. Tutaj twórcy dokonali wnikliwej analizy potrzeb klientów. Zapytano osoby podróżujące kamperem dłużej niż przez 3 miesiące w roku oraz tych, którzy pracują podróżując kamperem o 5 rzeczy "must have" w ich pojazdach. Zapytano dealerów, jakich zmian w kamperach Globe-Traveller dokonują klienci po pewnym czasie ich użytkowania i jakie elementy wyposażenia najczęściej "dokładają". W rezultacie powstała poniższa lista najczęściej powtarzających się odpowiedzi: panele fotowoltaiczne o dużej mocy, dwa akumulatory części mieszkalnej, przetwornica, router wifi, ogrzewanie zasilane olejem napędowym, klimatyzacja postojowa, toaleta przyjazna środowisku (sucha toaleta). Ponadto w odpowiedziach przewijały się także przytulne wnętrze i komfort podróżowania, pod którym kryją się właściwości jezdne.

VW Crafter, jako baza kampera, to duże wyzwanie. Wszyscy wiemy, jak bardzo różni się od Fiata Ducato czy Peugeota Boxera. Przestrzeni do zabudowy jest znacząco mniej, a ściany boczne mocniej zwężają się ku górze. Zespół G-T otrzymał wytyczne zgodnie z powyższą listą. Dla doświadczonych specjalistów zaprojektowanie i zbudowanie nowego model kampera z podstawowym wyposażeniem nie jest wielkim wyzwanie. Dużo trudniej jest zamontować wszystko czego oczekują klienci. Znaleźć na to miejsce, zostawić podróżującym przestrzeń dla nich i na bagaże i jeszcze zmieścić się w limicie wagi. Ale właśnie to postawiono sobie za cel.

ReklamaFalcon, czyli sokół Globe'a 1
Falcon, prezentowany właśnie nowy model to przede wszystkim Globe-Traveller i posiada wszystkie cechy pojazdów marki. Ma podwójną podłogę i doskonałą izolację dzięki czemu przystosowany jest do podróżowania w warunkach zimowych. Wysokość wewnątrz w najniższym punkcie to 191 cm, więc całkiem sporo jak na pojazd typu kampervan. Zabudowa wykonana jest z materiałów najwyższej jakości i równie starannie, jak w pozostałych modelach.

Lista wyposażenia obejmuje panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 320 W (160 W w standardzie), dwie baterie LiFePO4 o łącznej pojemności 400 Ah (w standardzie jedna 200 Ah), przetwornicę (do wyboru dwie różne moce, 1800 W lub 2300 W), router na dwie karty sim WiFi BR1 Pro 5G od firmy Peplink, bezwodną toaleta Clesana, klimatyzację stacjonarną montowaną wewnątrz, gazową płytę ceramiczną (gaz pod szkłem) Dynacook i ogrzewanie Truma Diesel 6D iNET.

Pojazd oferowany jest również w opcji "bez gazu", dzięki czemu jest atrakcyjny dla tych, którzy nie chcą mieć tego typu instalacji w kamperze. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły, w tym nowy projekt łazienki, podświetlane lustro oraz zorganizowany bagażnik na krzesła, stoły i sprzęt sportowy.

I to wszystko w Volkswagenie Crafterze, o długości zaledwie 5,99 m. Samochodzie, który ma świetny układ jezdny, jest zwinny, stabilny i łatwo się prowadzi.


Szymon Kwiatkowski26.05.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News