artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Zbiorowe atrakcje na kempingu Čikat

Zbiorowe atrakcje na kempingu Čikat

Czas czytania 2 minuty

Ważnym punktem programu wypoczynkowego dla odwiedzających kemping wczasowiczów może być organizacja wycieczek grupowych. Taką formę spędzania czasu, dla mniejszych lub większych grup wczasowiczów proponuje chorwacki kemping Čikat .

Wyjazdy grupowe mogą gromadzić od 30 do 400 osób. Program wycieczki obejmuje wyjazdy na sąsiednie wyspy, takie jak piaszczysta wyspa Susak. Susak to wyspa wyjątkowa pod względem ukształtowania i wyglądu. Grube warstwy drobnego, żółtawego piasku ułożyły się na wapiennej płycie w charakterystyczny sposób dzięki wiatrom wiejącym w określony systematyczny sposób. Mieszkańcy od zawsze zasadzali wokół swoich gospodarstw rolnych trzcinę, której korzenie wnikają głęboko w glebę w poszukiwaniu wody i chronią ją przed erozją. Susak to wyspa piasku, z płytkimi piaszczystymi plażami idealnymi dla dzieci i wyjątkowymi tradycjami! Inne atrakcje mogą obejmować zwiedzanie największego miasta na wyspach Mali Lošinj i małej starożytnej wioski Osor lub Veli Lošinj, historycznej małej śródziemnomorskiej osady. Mali Lošinj to największa wioska na wyspie, położona jest w południowej części zatoki Augusta, największej zamkniętej zatoki tego archipelagu. Dzięki tej lokalozacji Mali Lošinj rozwinął się w ważny ośrodek morski, handlowy, a dziś turystyczny. Mali Lošinj ma 6500 mieszkańców i jest największym miastem wyspiarskim na Adriatyku. Początki Mali Lošinj sięgają XIII wieku, kiedy dwanaście chorwackich rodzin przybyło na wyspę Lošinj i osiedliło się we wschodniej zatoce „Sv.Martin”. Pierwszymi chorwackimi osadnikami byli pasterze i rolnicy, którzy później zajęli się rybołówstwem, żeglugą i budową statków. Veli Lošinj położone jest w wąskiej zatoce w południowo-wschodniej części wyspy Lošinj, u podnóża góry „Sv. Ivan”. Wysokie domy i liczne wille to główna cecha tego romantycznego miasta.

Zbiorowe atrakcje na kempingu Čikat 1

Osor to kolejne miasteczko które warto odwiedzić. Tutaj 4000 lat historii zostało zapisanych w kamieniu. Rezydowali tu biskupi i władcy, a dziś Osor nazywany jest muzeum. Poznaj historię Osoru podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem.

Wieczorem goście będą mogli wziąć udział w lokalnych występach i wydarzeniach muzycznych z tradycyjną chorwacką „klapą” i śpiewaniem piosenek a cappella. W cenę wycieczek grupowych wliczone są także uroczyste kolacje.

Zbiorowe atrakcje na kempingu Čikat 2


Redakcja10.11.2023 zdjęć 17
Artykuł powstał we współpracy z marką Jadranka
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News