artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
XBUS Camper - już znamy szczegóły!

XBUS Camper - już znamy szczegóły!

Światowa premiera modelu XBUS Camper to wydarzenie bez precedensu. Dokładnie rok po rozpoczęciu działalności, niemiecka firma ElectricBrands pokazała prototyp lekkiego kampera z napędem elektrycznym.

Kiedyś raczkujący startup - dziś w pełni dojrzały produkt w postaci kampera z akumulatorami trakcyjnymi. Taki jest właśnie XBUS Camper, zindywidualizowany jak Twoje życie – chwalą się pomysłodawcy lekkiego pojazdu z miejscem do spania dla dwóch osób, zajmującą niewiele miejsca kuchnią ze zlewozmywakiem, lodówką i płytą grzewczą.

Bazę modelu XBUS Camper stanowi standardowe podwozie z modułem kempingowym I + II. To dzięki modułom kanapa ma długość 210 cm (i szerokość 130 cm). Wnętrze z wysuwanym modułem i podnoszonym fragmentem dachu jest na tyle duże, by zmieściła się lodówka, telewizor, płyta grzewcza, zbiornik świeżej wody i zlew. Cena (już z podatkiem) za tak doposażony model zaczyna się od 30.470,93 €.

Elektryczny napęd 4x4

Mobilność pojazdu gwarantuje pakiet (wymiennych!) akumulatorów o pojemności 10 kWh, co zapewnia zasięg ok. 200 km (opcjonalnie do 30 kWh i zasięg 600 km). Pojazd ma napęd na wszystkie koła. Podczas premierowego pokazu w siedzibie firmy (Getynga w Niemczech) padła zapowiedź, że XBUS Camper będzie demonstrowany podczas wielodniowej imprezy: dla dealerów ElectricBrands (7/8 lipca) oraz dla publiczności (9/10 lipca). Zainteresowani mogą odbyć jazdę próbną – także kolejnymi propozycjami niemieckiego producenta.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Premierze elektrycznego kampera towarzyszy prezentacja lekkiego pojazd elektrycznego Evetta, który powstaje w Rosdorfie koło Getyngi. Evetta (wcześniej: Karo) została zaprojektowana przez byłego producenta pojazdów, firmę Artega. Od wiosny 2022 roku Artega została w pełni zintegrowana z grupą firm ElectricBrands. Pojazd jest już prawie gotowy do produkcji. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w przyszłym roku. Dzięki zasięgowi do 200 kilometrów ten elektryczny mikro-samochód jest idealnie przygotowany do poruszania się po mieście i jego okolicach. Jednocześnie Evetta osiąga prędkość maksymalną 90 km/h - oczywiście bez emisji spalin!

Podczas światowej premiery modelu XBUS Camper można będzie również zobaczyć i pojeździć na elektrycznych skuterach i elektrycznych motocyklach Nito. To kolejna propozycja ElectricBrands. E-dwukołowce będzie można zamawiać za pośrednictwem mynito.com od połowy lipca br.

Fot. ElectricBrands


Rafał Dobrowolski07.07.20220 zdjęć 2