artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - ACSI
W gliwickiej fabryce Stellantis jeszcze więcej caravaningu!

W gliwickiej fabryce Stellantis jeszcze więcej caravaningu!

Czas czytania 3 minuty

Koncern zdecydował o wzmocnieniu inwestycji i rozwoju segmentu pojazdów kempingowych. Wybór padł na fabrykę w Gliwicach, gdzie zwiększy się zdolność produkcyjną pojazdów bazowych dla firm i klientów tworzących kampery.

Za nami Caravan Salon w Düsseldorfie, odbywający się od 28 sierpnia do 4 września, a tydzień temu zakończył się Salon des Véhicules De Loisirs w Centrum Wystawowym Paris - Le Bourget. Tu dygresja. Na rynku samochodów kempingowych, który w tym roku we Francji odnotował spadek, Fiat Professional utrzymał status lidera, a nawet zwiększył swój udział w rynku: z łącznej liczby 13 018 samochodów kempingowych zarejestrowanych na koniec sierpnia 2013 roku, Fiat Professional posiada 81,9%, czyli 10 666 rejestracji.

Obecność Grupy Stellantis na dwóch najważniejszych targach caravaningowych idzie teraz w parze z komunikatem, że to właśnie w Polsce ma powstać linia produkcyjna podwozi pod zabudowy kempingowe. Dowodem ogromnego zainteresowania Stellantis sektorem caravaningowym jest decyzja o przeznaczeniu części mocy produkcyjnych zakładu w Gliwicach na produkcję Ducato dla firm i klientów tworzących kampery. Tym samym wzmocnione zostały możliwości produkcyjne, gdyż wcześniej tego typu samochody były produkowane jedynie w zakładzie Sevel w Atessie we Włoszech.

Ducato Camper

Producenci i klienci samochodów kempingowych docenić mają kabinę podwoziową Ducato – zwłaszcza w wersji L4. Wśród wielu funkcji prezentowany podczas paryskiej wystawy pojazd posiada 9-biegową automatyczną skrzynię biegów, światła LED, nawigację z 10-calowym ekranem dotykowym, hamulec awaryjny oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

ReklamaW gliwickiej fabryce Stellantis jeszcze więcej caravaningu! 1
Koncern zapowiada, że prócz silnika w 100% elektrycznego dostępnego w gamie Ducato, trwają równoległe prace nad rozwojem technologii silników wysokoprężnych, aby nadal spełniać odpowiednie wymogi prawne.

Mając na uwadze popularność modelu Ducato w caravaningu, Fiat Professional już dawno temu stworzył sieć assistance i szeroką gamę usług, aby wspierać swoich klientów podczas wszystkich podróży. To np. strona internetowa www.fiatcamper.com umożliwiająca odkrycie wszystkich ekskluzywnych usług Ducato Camper. A też pomoc drogowa dostępna pod międzynarodowym bezpłatnym numerem, bezpłatne połączenie gdziekolwiek jesteś, obejmuje 44 kraje (13 języków), jest dostępna, 24/24h, 7/7d i sieć serwisowa: 1.800 specjalistycznych warsztatów Fiat Camper Assistance, 6.500 autoryzowanych warsztatów Fiata w Europie.

Fot. Stellantis


Rafał Dobrowolski07.10.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News