artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Teleco z nagrodą German Innovation Awards 2022

Teleco z nagrodą German Innovation Awards 2022

Firma Teleco została zwycięzcą w kategorii „technologie motoryzacyjne” w konkursie German Innovation Awards 2022. Jury przyznało nagrodę za CLIMA e-VAN. To jeden z najmniejszych dachowych klimatyzatorów do kamperów.

Rokrocznie nagrody German Design Council koncentrują się na innowacyjności i zrównoważonym rozwoju. Od 1953 roku są przyznawane przez Niemiecką Radę Wzornictwa. W tym roku o wielkim sukcesie może mówić firma Teleco Group. Jury doceniło CLIMA e-Van, klimatyzator zaprojektowany specjalnie dla kamperów, który jest idealnym rozwiązaniem do montażu na małych dachach pojazdów. Klimatyzator jest bardzo cichy, lekki i łatwy w montażu, a do tego można go przymocować do dachu wykorzystując świetlik dachowy o wymiarach 40x40 cm lub jeszcze mniejszy - o wymiarach 36x36 cm.

W konstrukcji CLIMA e-Van wykorzystano najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu powstał produkt ekologiczny. Na przykład, zastosowano gazowy czynnik chłodniczy R32, co oznacza zmniejszenie o 70 procent emisji zanieczyszczeń do środowiska w porównaniu z dotychczas stosowanymi gazami.

Fot. Teleco Group


Rafał Dobrowolski07.06.20220