artykuły

AKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - Makita 04.01-31.03 Sebastian
Targi CMT 2022 odwołane

Targi CMT 2022 odwołane

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem sytuacja pandemiczna wydawała się tego nie wskazywać. A jednak. Z rozporządzeniem opublikowanym w piątek idzie komunikat, że najbliższa edycja targów nie może dojść do skutku.

Wczoraj późnym popołudniem wszystko stało się jasne. Organizator z ubolewaniem komunikuje, że Targi CMT i wystawy towarzyszące nie mogą się odbyć zgodnie z planem w dniach 15-23 stycznia 2022 r. na terenie targów Messe Stuttgart. A wszystko to z powodu wysokiego wskaźnika infekcji. Rząd Badenii-Wirtembergii zakazał organizacji targów i wystaw. Eksperci obawiają się nowego wariantu koronawirusa Omikron, który może się silnie rozprzestrzenić właśnie w Niemczech. I stąd obostrzenia, tj. przedłużenie okresu obowiązywania środków ochrony przed zakażeniami.

Zgodnie z nowym zarządzeniem, targi i wystawy są na razie zakazane w Badenii-Wirtembergii. Rozporządzenie to będzie obowiązywało początkowo do 17 stycznia 2022 r. Zgodnie z informacją władz w Niemczech, będzie ono jednak stale weryfikowane i dostosowywane do aktualnego poziomu infekcji.

CMT dopiero 14-22 stycznia 2023 roku

Organizator poinformował, że w związku z odwołaniem edycji 2022, koszty wszystkich biletów zakupionych na CMT zostaną zwrócone. Na pewno żal mogą mieć wystawcy. Nie dalej jak kilka dni temu pisaliśmy, że w CMT 2022 miały zgromadzić wystawców w sześciu halach. Po raz pierwszy po dwuletniej przerwie od targów, w Stuttgarcie pojawić się miała Grupa Erwin-Hymer. A też firmy z Polski.

Wspomnijmy. Caravan-Motor-Touristik (CMT) w styczniu 2020 roku zapisały liczbą 300 000 zwiedzających i ponad 2100 wystawców. Był to najlepszy wynik w ponad 50-letniej historii imprezy.

Fot. Caravan-Motor-Touristik (CMT)


Rafał Dobrowolski18.12.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW