artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Makita
Stellantis znowu zawiesza produkcję

Stellantis znowu zawiesza produkcję

W sytuacji reglamentowania dostaw podwozi pod zabudowy, chyba nie mogło być gorszego komunikatu dla ponad setki wystawców Caravan Salon 2022. Od 31 sierpnia została zawieszona produkcja samochodów dostawczych w fabryce Sevel we Włoszech, która należy do Grupy Stellantis.

Na tegorocznych targach w Düsseldorfie mamy 736 wystawców, z czego dominująca grupę, bo aż 154 wystawców tworzą budujący kampery. Nawet, jeśli przyjąć, że część z nich obywa się bez pojazdów z Grupy Stellantis ( tj. osławionych „trojaczków”: Fiat Ducato, Peugeot Boxer i Citroën Jumper), to i tak najnowszy komunikat z fabryki Sevel we Włoszech musi zmartwić wielu przedsiębiorców. A też oczywiście klientów, którzy będą czekać na odbiór upragnionych kamperów.

Tym razem przestój spowodowany ma być problemami w dostawach silników.

- To zdumiewające, że czwarty co do wielkości producent pojazdów na świecie nie jest w stanie zorganizować produkcji - napisali w oświadczeniu Simone Marinelli, krajowy koordynator ds. motoryzacji związku zawodowego Fiom-Cgil, i Alfredo Fegatelli, sekretarz generalny Fiom-Cgil Chieti.

Zakład we Włoszech jest największą fabryką pojazdów dostawczych w Europie. Fabryka w Sevel zatrudnia 5,4 tys. pracowników. To właśnie we Włoszech wytwarzane są modele Fiat Ducato, Peugeot Boxer i Citroën Jumper.

Fot. R. Dobrowolski


Rafał Dobrowolski31.08.20220