artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
Reklama
Puchar Świata MTB 2022 – Leogang

Puchar Świata MTB 2022 – Leogang

Wiosna w regionie Saalfelden Leogang oznacza, że narty i deski zastępujemy rowerami, a swoją działalność rozpoczyna Bike Park. Leogang urasta do miana legendarnej miejscówki odkąd cieszy się zaufaniem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). O kultowej miejscówce dla fanatyków grawitacyjnej odmiany kolarstwa będzie teraz znowu jeszcze głośniej.

Fanów caravaningu i jednocześnie zapalonych rowerzystów nie trzeba specjalnie zachęcać, by celem podróży był jeden najlepszych i najpopularniejszych Bike Parków w Europie. Saalfelden Leogang, jako pionier zrównoważonego budowania tras, kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. W tym roku park rowerowy będzie realizował tę podstawową wartość dzięki atrakcyjnej akcji specjalnej pod hasłem "Utrzymuj Bikepark Leogang w czystości!".

Już w 2019 r. lokalni shaperzy Markus Hampl i Reini Unterberger mogli ukończyć swoje sztandarowe szlaki "Schwarzleo" i "Forsthof" Trail, zapoczątkowując nową erę budowy singletraili. Szlaki te powstały w całkowitej harmonii z naturą, bez użycia maszyn, a ich budowniczowie posługiwali się wyłącznie narzędziami ręcznymi. Kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska wykorzystali naturalne ukształtowanie terenu do budowy nowych tras.

Moc adrenaliny

W weekend (11-13 czerwca) w austriackim Leogang odbędzie się kolejna runda Pucharu Świata MTB. W zeszłym roku impreza przyciągnęła ponad 629 zawodników z 44 krajów w dyscyplinach Cross-Country i Downhillu. Zawodnicy zjazdowi ponownie zmierzą się z trasą „Speedster”, podczas gdy impreza Cross-Country odbędzie się na nowo wybudowanej pętli.

W czerwcu odbędą się tu zawody Pucharu Świata XCO/DHI Mercedes-Benz UCI (10-12 czerwiec), a we wrześniu obędzie się BIKE Festival (16-18 wrzesień). To drugie wydarzenie jest oczywiście jednym z najbardziej popularnych festiwali rowerowych w Europie, odbywającym się corocznie w Bikepark Leogang. A trzeba wiedzieć, że na czas zawodów i co większych imprez niewielkie miasteczko Leogang rozrasta się do kilku kempingów! Notabene po dniu pełnym wrażeń można przenocować wprost na parkingu – ten znajduje się w sąsiedztwie dolnej stacji ośrodka Bike Park Leogang. Miejsce to przywodzi skojarzenia z kempingiem, a posiadacze karnetów mogą liczyć tu na bardzo preferencyjne warunki.

Fot. Saalfelden Leogang


Rafał Dobrowolski25.05.20220