artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Płatność mobilna dla indywidualistów

Płatność mobilna dla indywidualistów

Czas czytania 3 minuty

Shell wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponuje nowe rozwiązanie Shell SmartPay. Od listopada br. kierowcy mogą płacić za paliwo za pośrednictwem aplikacji, bez potrzeby wchodzenia do sklepu. Z tej metody od kilku miesięcy korzystają już klienci biznesowi sieci.

Płatność bez kolejki dla klientów indywidualnych na stacjach Shell to najnowsza propozycja koncernu paliwowego w Polsce. Jak wynika z badań przeprowadzonych w lipcu br., klienci nie chcą czekać w kolejkach dłużej niż 5 minut. Tym samym usprawnienie obsługi w sklepach nabiera coraz większego znaczenia i staje się ważnym elementem oferty.

Mając to na uwadze, Shell oddaje do użytku nową usługę, dzięki której klienci nie będą musieli czekać w kolejce nawet minuty, ponieważ wszystkie płatności uregulują online.

Płatność na wyciągnięcie ręki

Shell SmartPay to metoda płatności mobilnych umożliwiająca dokonywanie bezpiecznych i bezgotówkowych opłat za zatankowane paliwo. Aby móc z niej korzystać, wystarczy być uczestnikiem programu lojalnościowego Shell ClubSmart, posiadać aktualną wersję aplikacji na swoim smartfonie i podpiąć usługę Shell SmartPay.

- Zdajemy sobie sprawę, że dla naszych klientów czas to pieniądz. Obecnie prawie każdy z nas posiada telefon komórkowy, który stał się swego rodzaju naszym prywatnym asystentem w załatwianiu codziennych spraw. Dlaczego więc nie wykorzystać go do płacenia za paliwo? Wcześniej z tego rozwiązania korzystali już nasi klienci biznesowi, teraz dołączają do nich klienci indywidualni, którzy mogą cieszyć się jeszcze sprawniejszymi wizytami na wybranych stacjach własnych Shell - mówi Monika Kielak-Łokietek, dyrektorka sieci stacji paliw i rozwoju mobilności, członkini zarządu Shell Polska.

ReklamaPłatność mobilna dla indywidualistów 1
Z mobilnych płatności można korzystać już na prawie 400 stacjach Shell w całej Polsce. Na podstawie lokalizacji urządzenia Shell SmartPay automatycznie rozpozna, czy na danej stacji usługa jest dostępna.

Bezgotówkowo i bezpiecznie

Shell SmartPay to swobodny sposób płatności, do której portfel jest już niepotrzebny. To również sposób bezpieczny. Opłata za paliwo możliwa jest za pomocą bezpiecznych płatności Google Pay, Apple Pay, PayPal lub za pomocą własnej karty płatniczej. Co więcej, transakcje zabezpieczone są numerem PIN, utworzonym przez klienta przy pierwszych zakupach, lub dwustopniową weryfikacją w przypadku płatności kartą.

Cała historia tankowania jest widoczna w aplikacji wraz z paragonem lub fakturą, a dodatkowo klient natychmiast otrzymuje e-maila z potwierdzeniem transakcji. Usługa Shell SmartPay jest zintegrowana z aplikacją Shell ClubSmart, dzięki czemu uczestnicy zbierają punkty Shell ClubSmart podczas mobilnych zakupów. Punkty można w łatwy sposób wymienić na atrakcyjne nagrody.

Fot. Shell


Rafał Dobrowolski09.11.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News