artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord polferries 11.05-11.06 Grzegorz
Ostatnia szansa na bezpłatne sprawdzenie świateł

Ostatnia szansa na bezpłatne sprawdzenie świateł

Czas czytania 1 minuta

3 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. To finał kampanii zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Od października br. trwa kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W sobotę (3 grudnia) na ponad 1350 stacji diagnostycznych w całej Polsce będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Wykaz (https://www.its.waw.pl/doc_media/pdf/WYKAZ_STACJI_DO_AKCJI_TWOJE_WIATA_NASZE_BEZPIECZESTWO_-_2022.pdf) punktów SKP można znaleźć także na stronach jednostek Policji oraz partnerów kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

Fot. ITS


Rafał Dobrowolski02.12.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News