artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord polferries 11.05-11.06 Grzegorz
Nowy numer magazynu "Polski Caravaning"

Nowy numer magazynu "Polski Caravaning"

Czas czytania 4 minuty

Z radością informujemy, że mamy już nowy numer „Polskiego Caravaningu”, który gorąco Wam polecamy! 

W numerze znajdziecie między innymi:

  • Kempingi w Chorwacji na wakacyjny wyjazd. 
  • Poradnik dla podróżujących z przyczepą krok po kroku. 
  • Obszerny raport o cenach kempingów, opłatach drogowych i paliwach w Europie. W jednym miejscu zebraliśmy dane statystyczne z licznych źródeł. Jak plasuje się Polska na tle innych krajów Europejskich? Gdzie spędzicie najtańsze wakacje, a gdzie najdroższe? To unikalne zestawienie, przydatne wszystkim podróżnikom. 
  • Relacje z podróży, w tym: skandynawskiej RIMOR EVO 95 oraz wyprawy do Mroźnego Livigno. Dowiecie się również, czy Maroko jest van life’ową ziemią obiecaną?
  • Przyjrzeliśmy się również caravaningowym demonom. Co straszy w caravaningu i czy naprawdę jest się czego bać?
  • Wzięliśmy na tapet toalety do kamperów. Poznacie wady i zalety poszczególnych typów. 
  • Przedstawiamy 11 kampervanów na bazie Forda Transita.
  • Ponadto prezentujemy: kampervan z autobusu, przyczepę Excellent Edition 650 UMFe, Dethleffs Just 90, inne ciekawe pojazdy i pakiet przydatnych gadżetów. 

Pamiętaj: w prenumeracie jest taniej i wygodniej! Dlatego gorąco polecamy prenumeratę magazynu „Polski Caravaning”. 

Nowy numer „Polskiego Caravaningu” 

Wychodzimy z caravaningiem do ludzi. Pomimo że sam zwrot brzmi paradoksalnie, ma jednak głęboki sens. Nie każdy przecież miał okazję spróbować caravaningu, nie każdy też rozróżnia wszystkie jego odmiany. Sytuacją powszechną w wakacyjnych i nie tylko kurortach jest pokazywanie wnętrza kampera, kampervana lub kapsuły zainteresowanym urlopowiczom, któremu często towarzyszy wiele pytań i zdziwienie zwiedzających. 

ReklamaSródtekstowy YT PC
I to jest nawet przyjemne! Dowodzi jednocześnie, że nie warto zamykać się w okowach kempingu lub ścian kempingowego pojazdu, tylko zwyczajnie promować caravaning jako formułę turystyczną dostępną dla każdego. Jako bazę wypadową. Jak wiadomo liczba aktywności, w których mobilność mieszkaniowa nie jest celem samym w sobie, tylko narzędziem ułatwiającym realizację pasji jest ogromna. Taka jest więc rola naszego magazynu, a dokładniej dziennikarzy i redaktorów czynnie zaangażowanych w caravaningowy rynek. Korzystając z terminologii biznesu nazwalibyśmy te działania poszukiwaniem nowych rynków zbytu, ale lepiej brzmi regularna promocja caravaningu, która nie polega przecież na pokazywaniu zalet na kempingach. Przypominalibyśmy kucharzy gotujących dla samych siebie. A tymczasem chcemy serwować kampery i przyczepy ludziom głodnym nowych doznań. 

Podążając za tą myślą stworzyliśmy Camper Ride, czyli program-ideę będącą platformą prezentacji caravaningu pasjonatom przeróżnych aktywności. Debiutancka wyprawa odbędzie się już niebawem i zaprowadzi zainteresowanych na amatorski rajd kolarski, odbywający się „u podnóża” Paris – Roubaix, jednego z najtrudniejszych jednodniowych wyścigów kolarskich świata. Otwarta droga przed tą koncepcją może równie dobrze kierować pod narciarski stok, na górski szlak wspinaczkowy prowadzący na wymagający szczyt lub na motocyklową „kilkudniówkę”. Zapraszam do śledzenia postępów tego pomysłu. Będzie o nas głośno. 

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
A tymczasem wraz z przebiśniegami możemy przywitać najnowszy numer z dwoma tematami głównymi. Są nimi prezentacja 11 kampervanów na bazie forda transita oraz nasz raport europejskiej opłacalności, z którego dowiecie się w którym kraju najkorzystniej wypoczywać na kempingach? Testujemy także dla Was kampera półzintegrowanego Dethleffs Just 90, przy wtórze prezentacji wielu ciekawych pojazdów. Dotykamy też niby oczywistego, ale często pomijanego tematu mobilnych toalet, a więc znajdziecie w tym numerze kompendium wiedzy ułatwiające życie z nimi w zgodzie. To jednak dopiero wstęp do tej targowej edycji Waszego pisma. Życzę przyjemnej wiosny!


Szymon Kwiatkowski30.03.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News