artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - ACSI
Najbliższy weekend w Erwin Hymer Museum

Najbliższy weekend w Erwin Hymer Museum

Czas czytania 3 minuty

Teren największego w Europie muzeum pojazdów kempingowych zamieni się na jeden weekend w tętniący życiem, historyczny kemping. „Bulli, Vans and Co.” - to motto tegorocznego wydarzenia, pod którym kryją się pokazy odbudowy zabytkowych kamperów i zajęcia dla najmłodszych fanów caravaningu.

Przed nami wydarzenie dla fanów caravaningu w stylu retro. Muzeum Erwina Hymera w Bad Waldsee (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia, Robert-Bosch-Str. 7) zaprasza (12 i 13 sierpnia 2023 roku) na wyjątkową podróż przez historię, teraźniejszość i przyszłość caravaningowych podróży.

Na przybyłych czeka nie tylko stała ekspozycja – toż to ponad 80 zabytkowych kamperów i przyczep kempingowych prezentowanych na ponad 6000 metrów kwadratowych. W najbliższy weekend nadarza się jedyna w swoim rodzaju okazja, by zanurzyć się w czasach "Miłości, Pokoju i Wolności", odkryć zabytkowe pojazdy kempingowe wszelkiego rodzaju, uzyskaj porady fachowców z warsztatu muzealnego i poznać podróżujących bardzo wiekowymi kamperami.

Historyczny kemping "Bulli, Vans and Co."

Sobota i niedziela upłynie pod dyktandem warsztatów z renowacji wiekowych pojazdów kempingowych. Erika i Klaus Därr zrelacjonują swoją przeprawę przez Saharę kamperem Mercedes 319 z 1972 roku. Pojazd odzyskał swój dawny blask całkiem niedawno. Podobnie zresztą jak Ford Taunus Transit Westfalia. Achim Gerstenberg poświęcił aż 14 lat, by gruntownie odrestaurować swojego zabytkowego kampervana. Kiedy go kupił, Ford Taunus Transit z oryginalnym wyposażeniem Westfalia z 1963 roku nie miał nawet… hamulców.

ReklamaNajbliższy weekend w Erwin Hymer Museum 1
Czy to kamper czy przyczepa kempingowa, ekspert od domów na kołach z logiem Eriba i wieloletni pracownik firmy Hymer, Max Ludy, będzie przez cały czas gotów udzielać zainteresowanym porad dotyczących renowacji kultowych pojazdów kempingowych (Tu więcej szczegółów programu wydarzeń: https://www.erwin-hymer-museum.de/programm/summertime-grosses-oldtimer-event/)

Bezpłatny wstęp do 18 roku życia

Nawet najmłodsi fani podróży i pojazdów nie będą się tu nudzili. Czeka na nich nowy plac zabaw z huśtawkami, karuzelą, zjeżdżalnią i naturalnej wielkości wspinaczkowym kamperem. Na najmłodszych fanów caravaningu czekają też zestawy playmobile i wiele praktycznych zajęć, które zapewnią niezapomniane wrażenia.

Weekendowy program wydarzeń będzie całkowicie bezpłatny dla dzieci i młodzieży. Z kolei bilet dzienny dla dorosłych to 14 € (w tym wstęp do muzeum), a bilet dwudniowy dla dorosłych to 23 €. Wszystkie informacje, dotyczące także możliwości postoju, są dostępne w kasie muzeum i pod numerem telefonu: 07524 976676-00.

Fot. Erwin Hymer Museum


Michał Żak09.08.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News