artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Kto najlepiej pozycjonuje swój kemping?

Kto najlepiej pozycjonuje swój kemping?

Czas czytania 2 minuty

Portal kempingowy PiNCAMP podsumował sezon 2023. W setce najpopularniejszych kempingów europejskich, aż 36 znajduje się w Niemczech, tuż za nimi jest Chorwacja z 32 lokalizacjami i Włochy z 21 lokalizacjami.

Niemcy, Chorwacja i Włochy dominują na liście najpopularniejszych kempingów w Europie. Villaggio Turistico Internazionale z Włoch (na zdjęciu głównym) to najpopularniejszy kemping wśród fanów caravaningu z Niemiec – a tak przynajmniej wynika z danych organizacji ADAC, która wyłoniła zwycięzcę na podstawie największej liczby wyszukiwań w zasobach internetowych. Aż na trzech kolejnych miejscach w ścisłej czołówce (II, III i IV miejsce) znalazły się kempingi z Chorwacji.

10 najpopularniejszym kempingów według ADAC

1. Villaggio Turistico Internazionale (Włochy)

2. Camping Park Umag (Chorwacja)

3. Camping Kovacine (Chorwacja)

4. Zaton Holiday Resort (Chorwacja)

5. Camping Ca'Pasquali Village (Włochy)

6. Südsee-Camp (Niemcy)

7. Lanterna Camping Premium Resort (Chorwacja)

8. Camping Marina die Venezia (Włochy)

9. Camping Village Europa Silvella (Włochy)

10. Camping- und Ferienpark Wulfener Hals (Niemcy)

Top 100 najpopularniejszych kempingów w minionym sezonie wakacyjnym to także ciekawa obserwacja dotycząca sposobu rezerwacji pobytu przez fanów caravaningu. Coraz częściej decydujemy się wykorzystywać narzędzia cyfrowe. Rezerwacjom stanowisk na kempingach w trybie online towarzyszy analogiczny sposób zamawiania dodatkowych usług, jak np. organizacji dodatkowych zajęć czy wypożyczania sprzętu rekreacyjno-sportowego. W okresie objętym badaniem, tj. od stycznia do września 2023, odnotowano dwukrotnie większy ruch na witrynie PiNCAMP.de, która wyświetla wizytówki internetowe kempingów z co najmniej czterema ocenami użytkowników i jednocześnie średnią oceną „dobry” i wyższą.

ReklamaKto najlepiej pozycjonuje swój kemping? 1
Eksperci podkreślają, że na liczbę wyświetleń witryn kempingów wpływają różne czynniki, takie jak lokalizacja w popularnych miejscach wśród turystów i przyjazne menu, które pozwala w łatwy sposób sprawdzić dostępność parcel i oczywiście zarezerwować takie z dużym wyprzedzeniem, więc w dobrej cenie. Skądinąd, co roztropniejsi posiadacze kamperów i przyczep kempingowych już rozpoczęli rezerwować kempingi na sezon 2024.

Fot. PiNCAMP / ADAC


Michał Żak30.10.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News