artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - polboat 08.07-21.07 Sebastian
Hyundai Staria jest już kamperem!

Hyundai Staria jest już kamperem!

Czas czytania 3 minuty

Gdy rok temu debiutował, Koreańczycy zapowiadali stworzenie wariantu samochodu kempingowego. Obietnicę spełnili w dwójnasób prezentując teraz aż dwie odmiany dla fanów caravaningu.

Hyundai Staria z długością nadwozia 5253 mm, szerokością 1997 mm i rozstawem osi wynoszącym 3273 mm już jest przepastnym minivanem o walorach turystycznych. A teraz debiutuje na koreańskim rynku w dwóch odmianach STARIA Lounge Camper. Największe wrażenie na fanach caravaningu może robić model Camper 11. I nic dziwnego, skoro przestronne wnętrze zapewnia miejsce dla 11 osób.

Hyundai Staria Camper 11

Poza salonką dla 11-osobowej załogi pojazd doposażono w podnoszony dach. Tak powstała sypialnia na piętrze jest solidna – ma wytrzymać obciążenie 295 kg. Składane fotele w rzędach od 2. do 4. tworzą główną sypialnią we wnętrzu pojazdu, więc owa salonka zapewni nocleg dla przynajmniej 4 osób. Hyundai dorzuca jeszcze dmuchany materac, rozkładany stolik i markizę. Cena katalogowa tak skompletowanego modelu to 50 390 000 KRW (Won południowokoreański), więc niedużo, bo jakieś 176 tys. zł. Jeszcze większe udogodnienia czekają nas w kamperze, który (w przeliczeniu) kosztuje ok. 243 tys. zł. To właśnie ten prezentujemy na fotografiach.

Hyundai Staria Camper 4

Tu już mamy zabudowę meblową na całej długości ściany za fotelem kierowcy, więc miejsc dla załogi jest 6. Na pokładzie mamy kompletnie wyposażony aneks kuchenny, m.in. z lodówką o pojemności 36 litrów, zlewozmywakiem, kuchenką. Prysznic zewnętrzny aktywujemy po otwarciu tylnej klapy. Wtedy też skorzystamy z kolejnego udogodnienia w postaci wysuwanego blatu stolika. Producent przewidział oczywiście zbiorniki na wodę (70-litrów wody czystej i 40 litrów „szarej”) i gniazdo przyłącza 230V.

ReklamaHyundai Staria jest już kamperem! 1
Wnętrze doposażono w 12-calowy telewizor. Jest tu duży stół i dużo mniejszy, który powstaje po uchyleniu dostępu do jednego ze schowków. W skład standardowego wyposażenia wchodzi jeszcze markiza i moskitiery w otworach drzwiowych. I tu sypialnia na piętrze powstaje po otwarciu dachu.

Czy STARIA Lounge Camper będzie do kupienia w Europie? Prezentując rok temu jego walory pisaliśmy, że luksusowy van powstał z myślą o rynku azjatyckim. Od niedawna jest jednak oferowany m.in. w Niemczech, więc może i tym razem Hyundai nas zaskoczy.

Fot. Hyundai


Rafał Dobrowolski09.08.2022 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News