artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - Ubezpieczenia Sebastian
Ford Bronco – amerykańska ikona w Europie

Ford Bronco – amerykańska ikona w Europie

Ford wprowadza do Europy kultowego SUV-a Bronco z napędem 4x4, o surowym wyglądzie i dużej dzielności terenowej. Szeroka gama dostępnych akcesoriów obejmuje także namioty dachowe, które sprawdzą się podczas każdej wyprawy.

Ford poinformował kilka dni temu, że na rynek europejski po raz pierwszy wkroczy legenda amerykańskiej motoryzacji – SUV Bronco 1 z napędem 4x4, zdolny do pokonywania ekstremalnych tras terenowych. Póki co nie wiemy, czy będzie do kupienia także w Polsce. I czy pod maski trafi któryś z większych silników.

Jedno jest pewne, czterodrzwiowy Bronco z napędem na obie osie, wyposażony w zaawansowane rozwiązania techniczne, podnoszące jego terenowe możliwości, będzie dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy na wybranych rynkach europejskich z ruchem prawostronnym przed końcem 2023 roku.

Ikona bezdroży

Najnowszy Bronco dziedziczy niepowtarzalny wystrój wnętrza i stylistykę nadwozia nawiązującą między innymi do stylu pierwszego Bronco z 1966 roku - surowego charakteru wytrzymałych pick-upów Serii F, przeznaczonych na rynek amerykański oraz osiągów Forda Mustanga, co pozwoliło stworzyć wyróżniającego się SUV-a, gotowego na każdą wyprawę.

Nabywcy Bronco mogą wybierać z szerokiej gamy autoryzowanych przez Forda akcesoriów, z których wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o bezproblemowym montażu i indywidualizacji, dzięki czemu sprawdzą się w różnorodnych wyprawach. Pojazd skrywa wiele prostych, ale przemyślanych elementów, takich jak przykręcane plastikowe nadkola i specjalne punkty odniesienia – podniesione sekcje na przednich narożnikach karoserii, pomagające określić podczas manewrowania, gdzie kończy się samochód, które mogą być używane jako zaczepy mocujące do akcesoriów, mogące udźwignąć do 68 kg. Ułatwia to transport większych przedmiotów, takich jak kajaki.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Daleko idąca indywidualizacja

W Bronco możemy zdemontować dach, który dla podniesienia komfortu akustycznego w podróży wykończony jest specjalną tłumiącą podsufitką. Hardtop jest dzielony na cztery moduły, z których na dwa przednie przygotowano specjalne pokrowce, aby ułatwić elastyczne kształtowanie przestrzeni kabiny. Możliwy jest pełny demontaż wszystkich drzwi 3 – kierowca może to zrobić własnymi siłami, za pomocą jednego narzędzia i w ciągu zaledwie ośmiu minut, zapewniając swobodę wsiadania i wysiadania w plenerze, poprawiając również pole obserwacji wokół samochodu w warunkach terenowych przepraw.

Nocleg w plenerze? Nie ma sprawy!

Podróżnicy, którzy planują noce w plenerze, mogą zdecydować się na tylny namiot, namiot dachowy lub boczną markizę, zwiększające komfortową przestrzeń.

Zestaw pokrowców na siedzenia z neoprenu zapewnia ochronę tapicerki podczas najtrudniejszych przejazdów po bezdrożach, a relingi dachowe i specjalne uchwyty na dach oraz tylną klapę umożliwiają montaż i transport większego sprzętu, takiego jak narty, rowery, czy boxy dachowe.

- Bronco to najsolidniejszy i najbardziej wszechstronny samochód terenowy Forda, a nowa generacja może stać się nową ikoną off-roadu, łącząc DNA pierwszej generacji z najnowszymi systemami użytecznymi w terenie i z szeroką gamą akcesoriów – powiedział Matthias Tonn, główny inżynier, Import Vehicles, Ford of Europe.

- Po ogromnym sukcesie nowego Bronco w USA cieszymy się, że możemy przynieść trochę ducha przygody naszym klientom w Europie.

Reklamaśródtekstowy 2 aravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian
Fot. Ford Motor Company


Rafał Dobrowolski05.07.20220 zdjęć 2