artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Flagowy kamper Laika zgarnia dwie nagrody

Flagowy kamper Laika zgarnia dwie nagrody

Czas czytania 3 minuty

Włoski dom na kołach zaprojektowany na sezon 2024 ogłoszono najlepszym luksusowym kamperem w tegorocznym konkursie German Design Award. Integrę Kreos H 5109 doceniono także w kategorii „części samochodowe i akcesoria” za wzorowy przykład wzornictwa przemysłowego.

Kilka dni temu pisaliśmy o tegorocznym wyborze jury German Design Award w kategorii „doskonały design auta osobowego”. Teraz słów więcej o zwycięzcy w kategorii “Best Luxury Motorhome” – najlepszy luksusowy kamper. Ten zaszczytny tytuł przyznano włoskiej firmie Laika, która w 1964 roku zadebiutowała w branży caravaningowej projektem przyczepy Laika 500 – ta miała idealnie komponować się z samochodem Fiat 500. Od 1977 roku Laika produkuje kampery, a od 2009 roku w gamie modelowej to właśnie Kreos pozostaje flagową propozycją.

Najbardziej luksusowe kampery Kreos produkowane są dziś jako półintegry i modele w pełni zintegrowane. Największy, nagrodzony model Kreos H 5109 czerpie z doświadczeń firmy nad modelem L 5009, który jest w połowie zintegrowany z kabiną Ducato. Wprowadzony na rynek w sierpniu 2023 roku Kreos H 5109 został opracowany w myśl koncepcji „GFG Style”. Włoskie studio projektowe skoncentrowało się na jakości i spójności kolorystycznej nieczułej na upływ czasu.

Laika Kreos H 5109

Ten duży kamper (blisko 8 metrów długości nadwozia) homologowany jest w klasie 4400 kg dmc. Jest bardzo komfortowy i wyróżnia się aplikacjami z akrylowego materiału GetaCore. To właśnie arkusze takiego materiału o grubości zaledwie 3 mm zapewniają wyjątkową stabilność wymiarową, trwałość i wyjątkowo niską kurczliwość wynoszącą zaledwie 0,05%. A przy tym takie elementy zabudowy są bardzo odporne na zarysowania, co oczywiście sprawia, że idealnie nadają się do zastosowania jako blaty robocze w kuchni czy elementy wystroju w strefie łazienek.

ReklamaFlagowy kamper Laika zgarnia dwie nagrody 1
Co więcej, spójność kolorystyczna GetaCore (gwarantowana przez okres 10 lat) pozwoliła projektantom z firmy Laika zaproponować wyrafinowany design tego apartamentu na czterech kołach także w strefie wypoczynkowej i w sypialni głównej. I to właśnie wnętrze kampera Kreos H 5109 zachwyciło jury German Design Award, w dowód czego zdecydowano o przyznaniu także nagrody w kategorii „części samochodowe i akcesoria” za wzorowy przykład wzornictwa przemysłowego.

Fot. Laika


Michał Żak08.01.2024 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News