artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Dropracks – innowacyjny bagażnik dachowy

Dropracks – innowacyjny bagażnik dachowy

Norweska firma opracowała poziomy, podnoszony bagażnik dachowy z myślą o szybkim, prostym i bezwysiłkowym załadunku i rozładunku rozlicznego sprzętu. Pomysł już nominowano w tegorocznym konkursie targów Automechanika Frankfurt: Innovation Awards 2022.

Dropracks pozwala w pełni wykorzystać dach pojazdu jako przestrzeń ładunkową, umożliwiając szybki, łatwy, a przede wszystkim bezpieczny załadunek i rozładunek. Innowacyjność propozycji polega na tym, że powierzchnia ładunkowa (czyli bagażnik) nie jest na stałe przymocowana do punktów bazowych dachu pojazdu. Zamiast tego mamy sprytny mechanizm kinematyczny, który umożliwia wyciągnięcie bagażnika i opuszczenie go do poziomu klatki piersiowej. W rezultacie można łatwo załadować i zabezpieczyć nieporęczne przedmioty, takie jak np. rowery, kajaki i drabiny.

Dwa modele bagażnika dachowego

Poziomy bagażnik dostępny jest w dwóch wersjach. Mniejszy, Dropracks Sport, ma ładowności 75 kg i wymiary platformy 130 x 70 cm. Dropracks XL ma ładowność 80 kg, ale jest wiele większy: 160 x 150 cm. Oba podnoszą wysokość pojazdu o 8 cm (więcej szczegółów na www.dropracks.com). Cena? Za mniejszy model 1950 EUR i 2200 EUR za większy.

Propozycję Dropracks AS już nominowano w kategorii „akcesoria motoryzacyjne” w ramach konkursu Innovation Awards 2022, którego rozstrzygnięcie nastąpi 13 września na targach Automechanika Frankfurt. Wspomnijmy, że jury tegorocznego konkursu nominowało 35 propozycji ze 133 zgłoszeń najbardziej zasługujących na miano innowacyjnych. Zgłoszone produkty były oceniane na podstawie następujących kryteriów: stopnia innowacyjności i doskonałości rozwiązania, efektywności kosztowej, funkcjonalności i przyjazności dla użytkownika. Oceniano też potencjał rynkowy, tj. znaczenie propozycji dla rynku wtórnego. A także wkład w zrównoważony rozwój.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Fot. Dropracks AS


Rafał Dobrowolski12.08.20220 zdjęć 3