artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Caravaning w strategii turystycznej Luksemburga

Caravaning w strategii turystycznej Luksemburga

Czas czytania 2 minuty

6 kwietnia 2023 r. Minister Turystyki, Lex Delles, zaprezentował przewodnik dobrych praktyk pt. „Destination Camper Park(ing)”, którego celem jest poprawa jakości życia, a także promowanie zrównoważonego rozwoju kraju i wzmocnienie sektora turystycznego.

Ambicją strony rządowej jest tworzenie różnego rodzaju zachęt dla rozwijania nowoczesnej infrastruktury dla podróżujących domami na kołach w Luksemburgu. Prócz kempingów, na wsparcie rządowe mogą liczyć projekty sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi.

W pierwszym rzędzie opublikowano przewodnik dobrych praktyk „Destination Camper Park(ing)”. To baza wiedzy, która zawiera szczegółowe informacje na temat istniejących rozwiązań technicznych i usług w zakresie budowy i funkcjonowania kempingów, a też miejsc postojowych dla pojazdów kempingowych, jak również listę wyspecjalizowanych usługodawców. W promowanie możliwie najlepszych praktyk już włączyło się stowarzyszenie Campirlux, które na portalu internetowym (www.camping.lu) prezentuje sieć kempingów na terenie Wielkiego Księstwa Luksemburga.

- Od teraz obiekty nowej generacji będą doskonale spełniać oczekiwania nowej i rosnącej rzeczy fanów caravaningu. Współpraca z Dyrekcją Generalną ds. Turystyki pozwala nam zaoferować bezpłatne porady dla potencjalnych inwestorów i w ten sposób przyczynić się do obiecującego rozwoju tego segmentu rynku - podkreślił Prezes Camprilux, Florence Kirtz-Bertemes.

Wspomnijmy, że od 2018 roku luksemburskie Ministerstwo Gospodarki i Turystyki oferuje dobrowolny system klasyfikacji dla obiektów kempingowych. Klasyfikacja ta jest o tyle wiarygodna, że pod uwagę bierze się aż 184 kryteria.

ReklamaCaravaning w strategii turystycznej Luksemburga 1
Fot. camping.lu


Rafał Dobrowolski13.04.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News