artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Bariery w ekosystemie turystycznym UE - ankieta 2023

Bariery w ekosystemie turystycznym UE - ankieta 2023

Czas czytania 2 minuty

Jakie są główne wyzwania napotykane przez Twoją firmę podczas świadczenia usług klientom w UE? Komisja Europejska zachęca do wypełniania ankiety dotyczącej identyfikacji barier w sektorze turystycznym.

Jeszcze do 17 lipca 2023 r. na stronie internetowej Komisji Europejskiej (tu link do ankiety: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/TourismSurvey2023) przedsiębiorcy mogą wskazać konkretne wyzwania stojące przed świadczącymi usługi turystyczne na obszarze poszczególnych krajów unijnych.

Ankieta ma zidentyfikować problemy trapiące branże turystyczną. Aby upewnić się, że ekosystem turystyczny wyjdzie z kryzysu COVID-19 i zaangażuje się w transformację ekologiczną i cyfrową, Komisja opublikowała na początku roku ścieżkę transformacji dla turystyki, współtworzoną i obecnie wdrażaną wspólnie z przemysłem i społeczeństwem obywatelskim (do tej pory otrzymano 382 deklaracje i zobowiązania od 179 organizacji).

Teraz KE podkreśliła potrzebę usunięcia barier regulacyjnych i administracyjnych, w szczególności w sektorach usług o dużym potencjale integracji gospodarczej. Obejmuje to ekosystem turystyczny, składający się z różnorodnych i wzajemnie powiązanych (pod)sektorów, takich jak hotelarstwo, dostawcy informacji i usług online, biura podróży i organizatorzy wycieczek, atrakcje turystyczne itp. I stąd wspomniana ankieta, w której zachęca się do udzielenia odpowiedzi na 11 pytań, które pozwolą lepiej zrozumieć konkretne i namacalne problemy z jakimi borykają się przedsiębiorcy turystyczni.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Fot. R. Dobrowolski


Rafał Dobrowolski11.07.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News