artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
Aplikacja camigo dla rezerwacji miejsc postojowych on-line

Aplikacja camigo dla rezerwacji miejsc postojowych on-line

Czas czytania 3 minuty

Dzięki nowej aplikacji można nie tylko rezerwować stanowiska dla kamperów w czasie rzeczywistym, ale także wyświetlać ich aktualną dostępność. Pilotażowy projekt z powodzeniem przetestowano w winnicach nad Renem.

Miejsca postojowe dla kamperów, popularnie nazywane Stellplätze są alternatywą dla kempingów. Z definicji pozwalają na 24-godzinny postój, zrzut fekaliów i zużytej wody, zatankowanie czystej. Popyt na takie parkingi rośnie w okresie wzmożonych podróży wakacyjnych, z czego skwapliwie korzystają m.in. właściciele winnic. Udzielając gościny nie bez powodu liczą, że podróżujący kamperami dokonają zakupu ich lokalnych specjałów.

Korzyść jest więc obopólna, skoro jedni mogę sporo zaoszczędzić na kosztach podróży i bezpiecznie przenocować, a drudzy spopularyzować wśród fanów caravaningu lokalne produkty. Co innego, że w szczycie sezonu może dojść do… frustracji, gdy po przyjeździe okazuje się, że wolnych miejsc brak. Stąd też popularność zautomatyzowanych stanowisk, tj. kolumn serwisowych zapewniających dostęp do wody, prądu oraz zrzut kaset WC z kamperów. Aby jednak wszystko przebiegało sprawnie koniecznym warunkiem jest obieg informacji w czasie rzeczywistym.

Czy po dotarciu do celu znajdziemy miejsce? Kiedy będzie wolne? Temu służy testowana aplikacja camigo.

Ogromna oszczędność czasu

Podczas gdy dziś jeszcze wielu operatorów czasowych miejsc postojowych nadal spędza wiele czasu na przetwarzaniu wniosków o rezerwację, bo posiłkuje się pocztą elektroniczną lub telefonem, system zarządzania kontroluje te procesy w większości całkowicie automatycznie i autonomicznie.

ReklamaAplikacja camigo dla rezerwacji miejsc postojowych on-line 1
- Widzimy, że operatorzy takich miejsc oszczędzają kilka godzin każdego dnia, co również przynosi nam bardzo pozytywne opinie z tej strony - zauważa Guido Rasch, właściciel mobile emotion GmbH i pomysłodawca aplikacji.

- Co więcej, inwestycja w zdobycze cyfrowe zwraca się w bardzo krótkim czasie, co potwierdza nasz pilotażowy projekt zrealizowany przy współpracy winiarzy nad Renem i Mozelą, którzy trafiają do naszej sieci jako pierwsi. Kolejni gospodarze miejsc gościnnych dla podróżujących kamperami zlokalizowani są w Alpach Szwabskich, a lada tydzień sieć wzbogaci się o miejscówki z Drezna.

Pomysłodawca aplikacji zapowiada, że projekt łączący społeczność podróżujących kamperami z udzielającymi gościny w Niemczech ruszy pełną parą w przyszłym roku. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by w inicjatywę włączyli się właściciele kempingów.

Aplikacja camigo jest już dostępna bezpłatnie dla systemu Android oraz iOS (więcej informacji można znaleźć na stronie www.camigo.info).

Fot. camigo


Rafał Dobrowolski10.08.2022 zdjęć 1
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News