artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
AL-KO z akumulatorami Varta

AL-KO z akumulatorami Varta

Czas czytania 1 minuta

AL-KO Vehicle Technology Electronics ogłasza nawiązanie współpracy z firmą Clarios. Od teraz akumulatory Varta będzie można zamawiać za pośrednictwem sieci dealerów wiodącego dostawcy technologicznego dla branży caravaningowej.

Obie globalne firmy, AL-KO Vehicle Technology Electronics i Clarios, uzgodniły wspólną strategię partnerstwa na rynku caravaningowym. Pierwszej z firm nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom caravaningu. Z kolei Clarios (dawniej Johnson Controls Power Solutions) to producent akumulatorów marki Varta. Od maja 2019 roku ten gigant działa jako globalna firma zajmująca się magazynowaniem energii, generując 8 miliardów USD przychodów, zatrudniając ponad 16 000 pracowników. Clarios ma 56 zakładów na całym świecie i wiodącą pozycję w dziedzinie technologii akumulatorów samochodowych.

W komunikacie obu firm czytamy, że w ramach podjętej współpracy AL-KO VTE będzie oferować swoim klientom pełną gamę wysokowydajnych akumulatorów Varta AGM. Produkty wybrane przez AL-KO VTE są specjalnie zaprojektowane do użytku w kamperach i przyczepach kempingowych. Charakteryzują się optymalnym stosunkiem ceny do wydajności. Wyprodukowane w technologii Absorbent Glass Mat (AGM) wchłaniają elektrolit, co przekłada się na znaczący wzrost pracy cyklicznej. Umożliwia to wielokrotne ładowanie i rozładowywanie akumulatora bez uszczerbku dla jego parametrów użytkowych.

Fot. AL-KO VTE / Clarios


Michał Żak19.06.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News