artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
6000 domów na kołach podczas VW Bus Festival 2023

6000 domów na kołach podczas VW Bus Festival 2023

Czas czytania 4 minuty

Znamy kolejne szczegóły imprezy (23 – 25 czerwca, Hanower), podczas której bohaterami będą takie ikony caravaningu jak unikalne modele T1 z roku 1950, T1 Raupenfuchs stworzony do poruszania się w wysokich górach, elektryczny T2 Elektro, czy mający na swym koncie rekord Guinnessa Multivan syncro czwartej generacji.

Przed nami prawdziwy festiwal, w którym weźmie udział 6000 pojazdów, w tym prężna reprezentacja samochodów z Polski. Impreza ma być największym tego typu spotkaniem miłośników mikrobusów VW i najbardziej spektakularną w dotychczasowej historii marki ekspozycją klasycznych pojazdów.

Bilety na poszczególne dni festiwalu wciąż dostępne (więcej informacji na: www.vw-bus-festival-2023.de), a w ich cenie wszystkie wystawy, koncerty i wydarzenia.

Podróż w czasie

Jedną z największych atrakcji wśród prezentowanych modeli będzie „Sofie”, czyli T1 z 1950 roku o numerze podwozia 20-1880. „Sofie” jest najstarszym na świecie, wciąż zarejestrowanym mikrobusem VW.

Kolejną atrakcją jest T1 Raupenfuchs – zbudowany tylko w jednym egzemplarzu specjalista od wspinaczki wysokogórskiej. Można go będzie zobaczyć w strefie wystawowej „Offroad”. Kolejną klasyczną gwiazdą jest „Plattenwagen”, niedawno odbudowany przez pracowników Volkswagena (niektórzy z nich są już na emeryturze) przy użyciu oryginalnych części z lat 40. ubiegłego wieku. Ta ciężarówka z platformą jest rodzajem prototypu dla przyszłych modeli Volkswagen Transporter.

Reklama6000 domów na kołach podczas VW Bus Festival 2023 1
Ponadczasowe egzemplarze

O tym, że mikrobusy Volkswagena często wyprzedzały swoje czasy, świadczyć będzie model T2 z 1978 roku z napędem elektrycznym. Jedną z wielu gwiazd VW Bus Festival 2023 będzie oczywiście T3 California - pierwsza generacja samochodów kempingowych, które do dziś są pożądanym domem na kołach dla rzeszy fanów caravaningu.

Mocno reprezentowana będzie także czwarta generacja Multivana syncro, który w 1999 roku w rekordowym czasie pokonał legendarną trasę Panamericana z Alaski do Ziemi Ognistej. Na VW Bus Festival nie zabraknie też współczesnych kampervanów marki Volkswagen. Na uczestników wydarzenia czeka kompletny przegląd gamy obecnie oferowanych przez markę samochodów kempingowych: Caddy California, Californii 6.1 i Grand California. A też najnowszy Multivan eHybrid z częściowo elektrycznym napędem.

Elektryzująca premiera i festiwalowa atmosfera

VW Bus Festival 2023 będzie miejscem europejskiej premiery elektrycznego ID. Buzz z długim rozstawem osi.

Ceny wejściówek na imprezę obejmują wszystkie wystawy, koncerty, wydarzenia, program dla dzieci, giełdę części i akcesoriów oraz bilet na lokalny transport publiczny GVH. W piątek, bilet dla dorosłego wraz z programem wieczornym kosztuje 10 euro. Bilet na sobotę kosztuje 15 euro i obejmuje długi wieczór koncertowy. Dzieci i młodzież płacą tylko 5 euro, dzieci poniżej szóstego roku życia wchodzą bezpłatnie.

Lista atrakcji i artystów występujących podczas trzydniowego festiwalu jest imponująca. Program rozpoczyna się w piątek wieczorem premierą filmu drogi „BULLILOVEstories” i koncertami Pata Burgenera oraz Bosse i jego zespołu. W sobotę odbędzie się natomiast długi wieczór koncertowy z udziałem Die Fantastischen Vier, Rea Garvey i Zoe Wees. Program festiwalu obejmuje również dużą giełdę części i akcesoriów oraz konkurs „Show & Shine”.

Reklama6000 domów na kołach podczas VW Bus Festival 2023 2
Duża liczba food trucków marki Volkswagen zapewni wszystkim gościom jedzenie i napoje. Specjalnie dla najmłodszych powstanie strefa Bulli Kids Club z wieloma atrakcjami - od gigantycznej piaskownicy i trampoliny po boisko piłkarskie akademii piłkarskiej Hannover 96.

Fot. Volkswagen


Rafał Dobrowolski16.06.20230 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News