artykuły

abc-caravaninguABC CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Zimowa podróż kamperem może być tak samo ekscytująca, jak w lato
  fot. Bartłomiej Ryś Zimowa podróż kamperem może być tak samo ekscytująca, jak w lato

Zimowe wypożyczalnie kamperów [LISTA]

Coraz większą popularność zdobywa zimowy caravaning, więc rośnie też zapotrzebowanie na wynajem pojazdów turystycznych właśnie w tym okresie. Niestety, część wypożyczalni w naszym kraju (ze względu na koszta i małe zainteresowanie usługami) nie funkcjonuje po zakończeniu sezonu letniego. Na bazie wpisów w naszej facebookowej grupie, stworzyliśmy poniżej listę firm, która oferuje najem kamperów w wersjach zimowych z ich pełnym przygotowaniem.

Dlaczego warto właśnie teraz? Bo jest po prostu taniej. Wynajem kampera w okresie „wysokim” (czerwiec-wrzesień) to koszt rzędu 400-500 zł za dobę. Gdy doliczymy do tego kaucję (zazwyczaj 4-5 tysięcy złotych), robi się z tego niezła „sumka”. W okresie zimowym obowiązuje sezon „niski”, więc ceny w niektórych wypożyczalniach mogą być obniżone nawet o połowę. To duża oszczędność.

Zalet jest więcej. Kampery, które są oferowane, są w pełni przystosowane do warunków zimowych. Odpowiednie opony to podstawa, ale niektóre pojazdy posiadają np. podgrzewaną podłogę czy ogrzewane zbiorniki na wodę. Przydatną funkcjonalnością jest system Truma DuoControl pozwalający podłączyć dwie butle gazowe naraz czy piec Truma Combi w wersji 6E (po podłączeniu do zewnętrznego źródła prądu, mamy możliwość ogrzania wody lub wnętrza bez znacznej utraty gazu w butlach). 

A gdzie jechać takim kamperem? Wszędzie, ośrodki narciarskie kuszą, podobnie jak inne, zimowe miejscowości, gdzie można po prostu stanąć, odpocząć w ciszy i spokoju i w ciepłym kamperze obserwować padający śnieg. Jeżeli mamy czas i odpowiednie fundusze, polecamy wybrać się poza granice naszego kraju i zwiedzić kilka prawdziwie zimowych kempingów. Znajdziemy na nich sauny, termy, suszarnie na sprzęt narciarski, klimatyczne restauracje z kominkiem. Kosztują (co oczywiste) więcej, ale, naszym zdaniem, jak najbardziej warto.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Kolejność prezentowania wypożyczalni jest przypadkowa.

1. MasterCamp (www.mastercamp.pl)

Trzy kampery w ofercie (Dethleffs 7057 Integra , Weinsberg Carahome 700DG alkowa oraz Citroen Dethleffs Trend T7057 DBM 2019) oraz bus, Fiat Talento, przystosowany do wyjazdów zimowych.

Gdzie? Okolice Krakowa (Bochnia)

2. MobilCamp (www.mobilcamp.pl

To nie tylko wypożyczalnia, ale również lokalny dealer marki Benimar. W ofercie dwa kampery: Benimar Alkowa 2018 oraz ADRIA Matrix Compact 2019. Ceny już od 370 zł za dzień. Oba przystosowane do warunków zimowych.

Gdzie? Rudna (woj. dolnośląskie)

3. RentalCamper (www.rentalcamper.pl)

Pojazdy z tej wypożyczalni przetestowaliśmy podczas wyjazdu do Albanii. Są świetnie doposażone zwłaszcza pod kątem zimowego wypoczynku. W ofercie dwa pojazdy: Adria Coral XL Axess 670 DK (duża alkowa) oraz Matrix 670 SL (dostępny od 1.04.2019 r)

Dużą zaletą jest możliwość podstawienia kampera pod dom.

Gdzie? Grudziądz

4. CamperyASONE (https://camperyasone.pl/)

W ofercie znajdziemy łącznie sześć kamperów, przede wszystkim półzintegrowanych. Ceny zaczynają się już od 400 zł brutto za dobę. Każdy pojazd jest przystosowany do podróży przez cały rok.

Gdzie? Warszawa 

5. Camper-Travel (www.camper-travel.pl)

W ofercie jeden kamper: Benimar Sport 343 (alkowa) z 5 miejscami do jazdy i spania. Cena wynajmu w okresie niskim: 450 zł netto za dobę. 

Gdzie? Zgorzała (obok Warszawy)

6. Wrocamper.pl (https://www.facebook.com/Wrocamperpl-282999972401361/

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
)

W ofercie jeden kamper: Sunlight A70, 6-osobowy z silnikiem 160 KM. W sezonie niskim cena brutto to 420 zł za dobę (minimalna ilość dni: 3). 

Gdzie? Wrocław.

7. Duni.pl (www.duni.pl)

W ofercie jeden kamper (Sicilia XL) oraz dwie przyczepy kempingowe (w tym Fendt Opal 550). Przyczepę wynajmiemy już za 180 zł netto, kamper to wydatek 500 zł netto za dobę. 

Gdzie? Nowy Sącz.

8. Wakacje Kamperem (https://www.facebook.com/Wakacje-kamperem-283341769053155/)

W ofercie 6-osobowa alkowa marki Sunlight w pełni przystosowana do warunków zimowych. Brak limitu kilometrów. Cena w sezonie niskim: 420 zł za dobę, możliwość podstawienia kampera pod dom. 

Gdzie? Ludwinowo Zegrzyńskie (woj. mazowieckie)

9. Camp Truck (www.camp-truck.pl)

Całoroczny kamper FORD Elliot 84XT przeznaczony dla 5 osób. Koszt wynajmu poza sezonem: 350 zł brutto za dobę. Minimalny czas najmu: 7 dni. Limit kilometrów: 350 km / dzień. 

Gdzie? Siemianowice Śląskie. 

10. Camperowo (www.camperowo.pl)

Już na stronie głównej widnieje informacja o wynajmie kampera w kontekście nart za 390 zł za dobę. W ofercie pojazd starszy (Benimar 310 Sport z 2009 roku) oraz nowszy (PLA Mister 435 7-osobowy, 2016 r). 

Gdzie? Stryków (niedaleko Zgierza, Łodzi).

11. A może zimowe wakacje w Hiszpanii?

Costa Camper (www.costacamper.pl) oferuje wynajem kamperów w słonecznej Hiszpanii już za 290 zł za dobę. Dolecieć tam można bardzo tanimi lotami z Polski (nawet 100-200 zł za lot w obie strony) i ominąć w ten sposób wielotysięczną podróż. W ofercie wypożyczalni znajdziemy 5 kamperów.

Gdzie? Racibórz / Hiszpania 

12. Motorhome (www.motorhome.pl)

W ofercie kamper-vany polskiego producenta - Globe-Traveller. W ofercie znajdziemy cztery różne pojazdy, każdy z nich doposażony jest w wydajne ogrzewanie i porządną izolację. Cena w sezonie niskim: 560 zł za dobę.

Gdzie? Karczew (woj. mazowieckie)


Bartłomiej Ryś08.01.20190