ReklamaA1 - katalog ACSI

PODRÓŻE

21 dni temu  16.06.2020, ~ Krzysztof Dulny   

Zaplanuj podróż z Re-open EU

reopen.europa.eu

Aby umożliwić bezpieczne wznowienie podróży i turystyki w UE, Komisja Europejska udostępniła specjalną stronę internetową. – Re-open EU zapewni podróżującym łatwy dostęp do informacji, które pomogą im bez obaw ułożyć plany podróży i zachować bezpieczeństwo podczas wyjazdu – mówi unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.

Platforma dostarcza w czasie rzeczywistym informacji na temat granic i dostępnych środków transportu oraz usług turystycznych w państwach członkowskich. Na stronie znajdziemy praktyczne informacje dostarczane przez państwa członkowskie na temat ograniczeń w podróżowaniu, zdrowia publicznego i środków bezpieczeństwa, takich jak niezbędny odstęp między osobami czy obowiązek noszenia maseczek, oraz inne przydatne informacje dotyczące unijnych i krajowych ofert turystycznych. Dzięki temu Europejczycy będą mogli odpowiedzialnie i świadomie zarządzać nadal istniejącym ryzykiem związanym z pandemią koronawirusa przy planowaniu wakacji i podróży w miesiącach letnich i w późniejszym okresie.

Mariya Gabriel, komisarz ds. do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, odpowiedzialna także za Wspólne Centrum Badawcze (JRC), mówi:

Olbrzymie i bogate dziedzictwo kulturowe Europy jest jednym z naszych największych atutów. Ale kultura i turystyka bardzo ucierpiały w ostatnich miesiącach z powodu zakazu podróżowania i zamknięcia większości obiektów. Platforma Re-open EU zapewnia aktualne i istotne informacje, które pozwolą nam znowu bezpiecznie eksplorować Europę.

Platforma Re-open EU jest częścią pakietu Komisji dotyczącego turystyki i transportu z 13 maja 2020 r., uruchomionego w celu odbudowania zaufania osób podróżujących w UE i wsparcia europejskiej branży turystycznej we wznowieniu działalności przy zachowaniu koniecznych środków ostrożności. Nowa platforma, która jest również dostępna w wersji na telefony komórkowe (w formie aplikacji internetowej), może stanowić główny punkt odniesienia dla każdego, kto podróżuje po UE, gdyż skupia w jednym miejscu aktualne informacje od Komisji i państw członkowskich. Pozwoli ona na przeglądanie informacji specyficznych dla danego kraju, aktualizacji i porad dotyczących każdego państwa członkowskiego UE za pośrednictwem interaktywnej mapy. Informacje te będą łatwo dostępne przez aplikację lub stronę internetową w 24 językach urzędowych UE.

Platforma zawiera ponadto informacje na temat systemów bonów patronackich, które pozwalają klientom udzielić wsparcia swoim ulubionym hotelom lub restauracjom poprzez zakup bonów na pobyt lub posiłek po wznowieniu działalności, aby wspomóc europejską branżę gastronomiczno-hotelarską w okresie stopniowego znoszenia restrykcji i otwierania granic. Bony patronackie pomagają firmom zachować płynność finansową przez pobieranie należności za usługi odłożone w czasie. Kwota wpłacona przez klienta trafia bezpośrednio do dostawcy usługi.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony