artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
Reklama

Problem przewozu rowerów w kamperze już rozwiązany

Problem przewozu rowerów w kamperze już rozwiązany
VeloSlide montujemy w garażu kampera 

Marka Thule to od wielu lat lider na rynku caravaningowym pod względem chociażby różnych rozwiązań w kategorii bagażników dachowych. Na targach CMT 2018 zaprezentowane zostało zupełne nowe rozwiązanie. Mowa o wysięgniku, który zamontujemy w garażu naszego kampera. W taki sposób możemy przewozić nawet dwa rowery.

VeloSlide to nic innego jak slider na rowery, który możemy zamontować w garażu naszego kampera. Dzięki temu wystarczy, że zamkniemy właz i już jesteśmy pewni, że nikt niepowołany nie dobierze się do naszych dwóch kółek. Gdy chcemy jechać na wycieczkę, wystarczy jedną ręką pociągnąć za slider, aby wyciągnąć go nawet na odległość 150 centymetrów – to metoda opatentowana przez markę Thule. Co ważne, rozwiązanie to nie blokuje dostępu do pozostałej części garażu. Użytkownik może bez problemu przesuwać slider (do 50 cm w głąb garażu) i operować bagażem wokół niego.

Kolejną zaletą VeloSlide jest możliwość zoptymalizowania położenia rowerów bez użycia narzędzi, nawet wtedy, gdy rower jest do niego przymocowany. Slider, gdy jest nieużywany, zajmuje bardzo niewiele miejsca i można go swobodnie wymontować z garażu w kamperze.

Waga urządzenia to 20 kilogramów. Na slider możemy zamontować dwa rowery o maksymalnej masie 70 kilogramów. Cena według różnych źródeł to około 780 euro.

Artykuł pochodzi z numeru 1(80) 2018 Polskiego CaravaninguAdministrator17.05.20190 zdjęć 1