Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

14 dni temu  10.01.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Kemping

Kemping "Pod Krokwią" w Zakopanym jest zamknięty do 17 stycznia fot. Bartłomiej Ryś

„Góralskie veto” - pod takim hasłem prowadzący biznesy m.in. w Zakopanem jednoczą siły i zapowiadają masowe otwieranie swoich przybytków. To odpowiedź na niejasne informacje rządu na temat tego, jak będzie wyglądała turystyka zimowa w naszym kraju po 17 stycznia.

W górskiej stolicy naszego kraju, jak informuje Tygodnik Podhalański, miało dość do tajnego spotkania za zamkniętymi drzwiami, bez udziału mediów. Wzięli w nim udział właściciele przeróżnych firm, które funkcjonują na terenie Zakopanego i jego okolic. 

Rozporządzenia Rządu są niezgodne z Konstytucją. To Rząd łamie prawo. Ci, którzy się sprzeciwiają bezprawnym rozporządzeniom niszczącym Polską i Polaków, są obrońcami prawa - nie buntownikami! - czytam na oficjalnym, facebookowym profilu „Góralskie veto”. 

Na spotkaniu ustalono m.in. wspólną datę, kiedy przedsiębiorcy otwierają swoje biznesy. Według nieoficjalnych informacji przedstawiono również wytyczne kancelarii prawnej co robić w razie ewentualnej kontroli. 

Wychodzący twierdzili, że byli w pensjonacie tylko na kawie - czytamy na tp24.pl.

W Zakopanym funkcjonuje m.in. kemping „Pod Krokwią”, który teraz też jest zamknięty podobnie jak hotele i pensjonaty. Nie działają wyciągi narciarskie w Zieleńcu, Czarnej Górze i innych, popularnych wśród caravaningowców miejscach. Za zmniejszonym ruchem turystycznym idą też gigantyczne straty finansowe liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

 • 23
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony