Reklama
Bilbord - PKO sprawdz [1] 14.06-20.06 Kasia
RAM 2500

RAM 2500 foto: Marcin Englart

Oveland Expo we Flagstaff w Arizonie to największa impreza tego typu w USA. Z ciekawości zajrzałem i… zostałem na 3 dni, mimo że co noc na kampingu była dostawa świeżego śniegu. 

To zdecydowanie terytorium Tacomy i RAMa ale popatrzyć przecież nie zawadzi. Podstawą ekspozycji były campery 4x4 wszelakich gabarytów i paleta rozwiązań służących do życia w drodze: namioty dachowe, nakładki na pakę oraz różnego rodzaju kompozytowe i aluminiowe zabudowy. Naturalnie odbywał się też festiwal części, akcesoriów i gadżetów. Tyle finezyjnych rozwiązań w zakresie zawieszenia, wyciągarek, opon, felg, kuchenek, ogrzewania postojowego i systemów solarnych w jednym miejscu chyba nigdy nie wdziałem (przyznaję jednak, że nie byłem nigdy w Bad Kissingen więc nie mam porównania).

Oprócz tego można było pogadać z innymi Overlanderami i pooglądać ich pojazdy (na campingu było równie atrakcyjnie jak na ekspozycji), pojeździć Wranglerem po torze przeszkód, uczestniczyć w szkoleniach off-road, panelach dyskusyjnych dotyczących konfiguracji aut, overlandingu, campingu, survivalu, autoratownictwa i czego kto tam chciał. Tu i tam można się było załapać na kawałek grillowanej wołowiny i kufel dobrego Ale.

Uśmiecham się na wspomnienie rozmowy z przedstawicielem Front Runnera, który powiedział mi: „Polska to trudny rynek overlanderski. Mam wrażenie że Polakom największą frajdę sprawia utopienie, zakopanie i wyciąganie, a nie jakaś tam turystyka”.

Coś w tym jest, ale my bardzo chcemy przełamać ten stereotyp. 

Z Marcinem, który swoim Isuzu D-Max'em, od 15 mcy przemierza Drogę Panamerykańską (trasa od Argentyny do Alaski) rozmawiał Martin

GALERIA ZDJĘĆ

Oveland Expo w Arizonie
Oveland Expo w Arizonie
Oveland Expo w Arizonie
Oveland Expo w Arizonie
Oveland Expo w Arizonie
Oveland Expo w Arizonie
Oveland Expo w Arizonie
Oveland Expo w Arizonie
Oveland Expo w Arizonie

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony