Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

miesiąc temu  24.02.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Stoki pozostaną otwarte. Kwestia hoteli jest wątpliwa więc niewykluczone, że kampery znów będą jedynymi możliwymi obiektami noclegowymi

Stoki pozostaną otwarte. Kwestia hoteli jest wątpliwa więc niewykluczone, że kampery znów będą jedynymi możliwymi obiektami noclegowymi fot. Bartłomiej Ryś

Portal wp.pl nieoficjalnie informuje o kolejnych planach rządu w związku z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że „atmosfera społecznej odpowiedzialności z każdym luzowaniem obostrzeń maleje”. Dodał, że „otwarcie hoteli wygenerowało mobilność obywateli” i widzi „ludzi na stokach”. Co więc przyniesie przyszłość? Niewykluczona jest regionalizacja kraju. Niektóre województwa będą musiały zamknąć hotele a więc i również pola kempingowe.

Stoki narciarskie pozostaną jednak otwarte. Rząd tłumaczy, że takie stanowisko będzie utrzymywane ze względu na pogodę. Rosnąca temperatura ma zniechęcić Polaków do wyjazdów na „szusowanko”. 

Inne informacje nie są tak dobre. Z całego artykułu opublikowanego na łamach wp.pl można wyciągnąć wnioski, że Rząd swoje ostatnie decyzje na temat luzowania obostrzeń rozpatruje w kategoriach błędu. Minister zdrowia mówi m.in. o tym, że społeczeństwo „nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa” czyli nie nosi maseczek i nie zachowuje dystansu społecznego. Pod stokami w miniony weekend gromadziły się tysiące osób. Z drugiej strony patrząc tej sytuacji można byłoby uniknąć gdyby rzeczywiście ferie zimowe zostały rozciągnięte na okres 8-10 tygodni. 

Rozwiązaniem pogarszającej się sytuacji pandemicznej ma być regionalizacja. Jeżeli dane województwo będzie notować wzrost zakażeń to najprawdopodobniej rząd zamknie w nim kina, teatry i hotele. Te ostatnie tyczą się wszystkich obiektów oferujących najem krótkoterminowy a więc rykoszetem dostaną też pola kempingowe, namiotowe i biwakowe. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jedynym dozwolonym środkiem do zasłaniania ust i nosa będzie maseczka. Korzystanie z przyłbic, szalików lub innych elementów odzieży będzie zabronione. Taka zasada miałaby wejść w życie od najbliższej soboty. 

W kontekście podróżowania za granicę też planowane są zmiany. Osoby przekraczające naszą południową granicę będą poddawane 10-dniowej kwarantannie. Będzie do dotyczyć zarówno podróżnych z Czech i Słowacji, jak i tych, którzy przez te kraje przejadą tranzytem. Sposobem na uniknięcie kwarantanny będzie przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony