Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-29.03 Sebastian

TARGI

PODRÓŻE

ponad rok temu  09.03.2018, ~ Krzysztof Dulny   

Miejsce: Wilczyn

Data rozpoczęcia: 30.05.2018

Data zakończenia: 03.06.2018

Na długi weekend do Wilczyna

Nie macie planów na długi weekend na przełomie maja i czerwca? Zapiszcie sobie zatem datę 30 maja – 3 czerwca, bowiem to właśnie wtedy odbędzie się zlot w Wilczynie, na który zaprasza Kaliski Klub Campingu i Caravaningu CALTUR.

KKCiC CALTUR znany jest z odbywających się co roku w długi weekend świeta Bożego Ciała zlotów miłośników caravaningu. Tradycja ta trwa od 15 lat. Pierwsze zloty organizowane były w Kobylej Górze, potem w Gołuchowie, a od 5 lat w malowniczym kompleksie kampingowym w Wilczynie k. Konina. W zlocie uczestniczy corocznie około 100 załóg z Polski i zagranicy oraz 16 załóg klubowych. Choć wśród caravaningowców dominują właściciele przyczep, z roku na rok zwiększa się liczba kamperowców. Uczestnicy zlotu doskonale bawią się pod wodzą animatora – wiceprezesa klubu Kazimierza Pilasa, który zapewnia oprawę muzyczną. Od 12 lat komandorem zlotu jest Barbara Wojdziak, na co dzień żona prezesa Mirosława Wojdziaka.

W tym roku zlot rozpocznie się 30 maja i potrwa do 3 czerwca. Oficjalne otwarcie zlotu odbędzie się w piątek (1 czerwca) o godz. 17.00. Po ceremonii otwarcia odbędą się występy artystyczne – zagra m.in. kapela z Wilczyna. Część oficjalna zakończy się biesiadą przy szwedzkim stole, na którym królować będzie kuchnia regionalna oraz regionalny, wzmocniony napój. O godzinie 20.00 uczestnicy zlotu przeniosą się wielkiego namiotu na tańce i swawole, które zakończą się o godz. 2.00. Jeśli dopisze pogoda, zabawa odbędzie się pod rozgwieżdżonym niebem.

Uczestnicy zlotu częstowani będą grochówką przygotowaną jest przez członków naszego klubu w oryginalnej wojskowej kuchni polowej – to nasze popisowe danie! 

Sobota będzie dniem konkursów i zabaw dla dzieci i dorosłych. Dla chętnych zorganizowana zostanie wycieczka autokarowa, wieczorem natomiast rozpalimy olbrzymie ognisko. Oprawę muzyczną zapewni wiceprezes Kazik.

Niedziela to wycieczka do znajdującego się w pobliżu skansenu oraz kilka godzin odpoczynku. O godz. 14.00 – zakończenie zlotu, rozdanie nagród dla wszystkich milusińskich oraz zwycięskich załóg uczestniczących w konkursach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich caravaningowców na zlot, wspólne biesiadowanie i zabawę!

prezes Mirosław Wojdziak
w-ce prezes Kazimierz Pilas

Kontakt:
tel. 509 053 781, 606 929 475, 627 665 171
www.kkcc.kalisz.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Na długi weekend do Wilczyna
Na długi weekend do Wilczyna

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony