artykuły

PODRÓŻE
Reklama2021 Bilbord - PKO bezplatna [4] 12.07-26.07 Kasia
Litwa ponownie otwarta dla turystów z Polski

Litwa ponownie otwarta dla turystów z Polski

Po kilku miesiącach lockdownu, Litwa otworzyła swoje granice i przygotowuje się na nadciągających turystów. Niewielkie rozmiary kraju, obfitość tras campingowych oraz przyjazne cenowo opcje podróży sprawiają, że kraj ten jest idealnym miejscem na letni wypad dla gości z Polski.

Litwa zniosła ograniczenia wjazdu dla polskich turystów zgodnie z najnowszymi wytycznymi ECDC. Od 14 czerwca podróżni z krajów pomarańczowych i zielonych, takich jak Polska, którzy mają negatywne wyniki badań na obecność COVID-19 lub zostali zaszczepieni/wyleczeni z wirusa, mogą swobodnie podróżować na Litwę bez konieczności samoizolacji po przyjeździe. 

Przedstawiciele Lithuania Travel, narodowej agencji rozwoju turystyki, zapewnili, że litewskie przedsiębiorstwa turystyczne są przygotowane do intensywnego sezonu letniego i cieszą się na przyjęcie międzynarodowych turystów.

"W ciągu ostatniego roku branża noclegowa, gastronomiczna i turystyczna na całym świecie stanęła w obliczu wielu wyzwań. Jednak na Litwie wreszcie możemy przyjmować turystów z krajów UE, które otrzymały zielone światło - oczekujemy, że przyczyni się to do rozwoju branży turystycznej. Mamy nadzieję, że odwiedzenie takich perełek Europy jak Litwa przypomni ludziom o wielu zapomnianych radościach płynących z podróżowania" - powiedziała Inga Valentonienė, dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Marketingu w Lithuania Travel.

Przed pandemią polscy turyści podróżujący na Litwę stanowili istotną część gospodarki sektora turystycznego, wydając rocznie prawie 100 mln euro. Oczekuje się, że wraz z turystami z Niemiec, Finlandii i Estonii - innych krajów sąsiadujących z Litwą, których mieszkańcy stanowią jedną czwartą wszystkich odwiedzających Litwę - podróże bez ograniczeń przyczynią się do jeszcze szybszego ożywienia krajowego biznesu turystycznego.

Niewielkie rozmiary Litwy, obfitość tras kempingowych oraz przystępne ceny sprawiają, że kraj ten jest idealnym miejscem na letni wypad dla turystów podróżujących samolotem, samochodem, promem lub pociągiem.  Począwszy od lotu balonem po wileńskim niebie, poprzez zwiedzanie dawnych pogańskich wiosek na Żmudzi, aż po skorzystanie z luksusowych zabiegów SPA - Litwa ma coś do zaoferowania dla każdego.

Ponieważ większość atrakcji turystycznych na Litwie jest już otwarta, odwiedzający mogą z łatwością zwiedzać kraj z minimalnymi ograniczeniami dotyczącymi imprez wewnętrznych i maskowania. Więcej informacji na temat przepisów COVID-19 jest dostępnych tutaj. 


Bartłomiej Ryś22.06.20213

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW