Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

26 dni temu  29.12.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Na niektórych kempingach woda w basenach jest podgrzewana

Na niektórych kempingach woda w basenach jest podgrzewana fot. Camping Alicante Imperium

Wystarczyło kilka postów zamieszczonych w social mediach na temat bezproblemowego przejazdu do tego słonecznego kraju i… w trasie mamy już przynajmniej kilkunastu naszych Czytelników. Ci postanowili spędzić okres świąteczno-noworoczny na urlopach w Hiszpanii i Portugalii. Przy okazji raportują: tu jest normalnie.

Już podczas pierwszego lockdown’u przekazywaliśmy informacje, że transport do chociażby Chorwacji nie stanowi większego problemu. Granice były puste pomimo oficjalnych informacji o konieczności wykonywania testów, braku możliwości ich przekraczania itp. Podobnie jest z Hiszpanią teraz. Według oficjalnych informacji zamieszczonych na stronie rządowej gov.pl:

Wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

Drobny detal umknął nam wszystkim. Chodzi o sposób przekraczania granicy. Dla tych, którzy podróżują kamperem lub zestawem z przyczepą testy nie są obligatoryjne. Jak donoszą ci, którzy zdecydowali się wyjechać, przekraczanie granicy niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i portugalskiej nie stanowi najmniejszego problemu. Po drodze nie spotykamy żadnych kontroli.

Po niecałych 47h podróży (35h aktywnej jazdy + przerwy) docieramy do celu. Gdyby nie orkan Bella, ktory towarzyszył nam od Wroclawia i sprawiał, ze przez podmuchy wiatru cieżko się prowadziło (sila wiatru do 160km/h), to podróż przebiega sprawnie. Bez testów, czy kontroli. Jest prawie 22:00, 11 stopni. Już nie możemy się doczekać jutrzejszego słońca i ciepełka - pisze Czytelniczka, Agnieszka, relacjonując swoją podróż.

Na miejscu są otwarte zarówno kempingi jak i camper-parki, na których można się zatrzymać za równowartość kilku euro. Bezproblemowo zjemy też posiłek w licznie pootwieranych restauracjach. No i ta temperatura. Nawet teraz, w słoneczny dzień, możemy na południu Hiszpanii poruszać się w krótkich spodenkach i ulubionych klapkach. Nie ma lepszego miejsca na „zimowanie” zwłaszcza, że stoki i kempingi w naszym kraju są zamknięte przynajmniej do 17 stycznia. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 11
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ lucija marko 3 16 dni temu pozdrav u sezoni Osjećam se ponovno tako blagoslovljeno u braku nakon što je doktor Alaba vratio mog supruga koji me napustio zbog dobre 3 godine. Zovem se Lucija Marko i ja sam iz Hrvatske. Čak i ako imam usta po cijelom tijelu, neće biti dovoljno zahvaliti liječniku Alabi na pomoći u mom životu. Suprug me pustio zbog drugih žena ,, već 3 mjeseca bolujem i mučim se bez njega. Dakle, svugdje sam tražio pomoć, ali ništa nije uspjelo dok nisam mislio na doktora Alabu kojeg sam kontaktirao putem interneta. Objasnila sam mu svoju situaciju i obećao je da će mi se suprug javiti u roku od 24 do 48 sati koliko moje srce i dalje kuca za njega. Vjerovala sam u njega i on mi je pripremio čaroliju, nedugo me suprug nazvao točno kad je rekao doktor Alaba. Molio je i rekao da mu se trebam vratiti i sad opet živimo sretno zadnjih 9 mjeseci. Svi koji čitaju moj članak koji treba pomoć trebaju ga kontaktirati ... E-pošta: dralaba3000@gmail.com ili ga možete dodati na WhatsApp ovim: +2349071995123.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Krzysztof 2 19 dni temu Witam , proszę o informacje o przebytej trasie i w jakim rejonie Hiszpanii Państwo się zatrzymali? Pozdrawiam Krzysztof
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ zofia 1 24 dni temu a jeśli pojadę tam swoim autem osobowym, do wynajętego mieszkania? Czy podróżujący takim sposobem też nie spotkają utrudnień?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony