Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

miesiąc temu  14.04.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Kempingi i hotele zamknięte do 3 maja

fot. Bartłomiej Ryś

Minister Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że obostrzenia związane z obiektami hotelowymi zostaną podtrzymane do 3 maja. Oznacza to, że na długi weekend majowy kempingi nie będą mogły funkcjonować. 

Podczas krótkiej konferencji prasowej Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dowiedzieliśmy się, że w całej Polsce jest obecnie zajętych 34 tysiące łóżek "covidowych" na 46 tysięcy dostępnych. 

- Mamy więc pewien bufor bezpieczeństwa - powiedział Niedzielski.

Podobnie sytuacja wygląda z respiratorami. Na 4500 dostępnych miejsc 3500 jest zajętych. Poprawiła się natomiast statystyka związana z dzienną liczbą zachorowań, ale Minister zaznaczył, że nie jest to powód dla którego Rząd miałby luzować wszelkie obostrzenia. 

- Apogeum trzeciej fali zachorowań mieliśmy w poprzednich tygodniach. Teraz ta sama fala przetacza się przez szpitale. Nie możemy dopuścić do blokady służby zdrowia - dodał.

Jedynym, dość dużym ułatwieniem będzie wznowienie działalności przedszkoli i żłobków od 19 kwietnia. Ministerstwo dopuściło też możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób.

Minister na konferencji zaznaczył, że wszystkie pozostałe obostrzenia pozostają przedłużone do 25 kwietnia. Na końcu odniósł się również do długiego weekendu majowego informując, że wszelkie obiekty hotelowe (w tym kempingi) pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Oznacza to, że (przynajmniej oficjalnie) na polach nie będziemy mogli się zatrzymać swoimi kamperami i przyczepami kempingowymi. 

Rozwiązaniem są parkingi z prądem. Kilka kempingów w Polsce zmieniło swoje przeznaczenia udostępniając parcele/miejsca parkingowe i ograniczając dostęp do części wspólnych takich jak świetlica czy pokoje zabaw dla dzieci. Nadal jednak takich punktów na mapie całego kraju jest bardzo mało. Większość pól kempingowych np. na terenach dzierżawionych lub należących do instytucji publicznych nie będą mogły wznowić swojej działalności. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 121

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 8
  ZASKOCZONY
 • 6
  POINFORMOWANY
 • 15
  OBOJĘTNY
 • 20
  SMUTNY
 • 46
  WKURZONY
 • 19
  BRAK SŁÓW

Komentarze (18)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ A.tu 18 18 dni temu Jak campingi nie czyne a na dziko jak stanie 10 przyczep ro Ok No idiotyzm żeby bronić swierzego powietrza
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Nn 17 27 dni temu Z komentarzy wynika że dookoła Polski można korzystać z hoteli restauracji i nawet godziny policyjnej nigdzie nie ma, tylko u nas kombinacje i ograniczenia. A i pogodę na złość nam rząd popsuł. Ciekawe co by można było przeczytać w komentarzach jak by biedronkę zamknięto.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Gonis 16 29 dni temu No nieźle przedszkola mogą funkcjonować bo tam się człowiek nie zaraża,ale campingi nie mogą bo tam pewnie jest większe prawdopodobieństwo zarażeń. Paranoja.Nie mają z czego płacić zasiłków i otwierają przedszkola idiotów wiecznie z ludzi robią.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ rob 15 29 dni temu Podobno policja lubi odwiedzać parkingi z prądem i sprawdzać czy nie pełnią funkcji kempingu. Ludzie chowają się do środka. Dziękuję za taki wypoczynek. ***** ***
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ 3esti 14 miesiąc temu ~ RAPIDO - możesz podesłać link do forum i tej mapki, o której piszesz?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Jarek 13 miesiąc temuocena: 100%  Jestem właścicielem kempingu nad morzem i sam już nie wiem czy mogę przyjmować gości - kampery i przyczepy kempingowe czy nie. Jeśli nie otworzę wspólnych toalet i pryszniców oraz wspólnej kuchni, ale udostępnię miejsce na kamper i podłączenie do prądu + woda to mogę przyjąć takich gości na weekend majowy? A czy mogę przyjąć znajomych/rodzinę bez oficjalnego otwarcia? Proszę o pomoc w tej kwestii.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Marek 12 miesiąc temuocena: 100%  Hotele i kanpingi zamknięte do trzeciego Maja a czwartego już otwarte? Restauracje ,bary , jadłodajnie pozamykane ale restaurację i bary działają na przykład w budynkach rządowych , nawet za granicą w szpitalu widziałem otwartą restaurację gdzie stołuje się personel medyczny i są przygotowywane posiłki na pacjentów to jak urat nie dziwi wiadomo szpital. Ale inne urzędy publiczne mają czynne bary i restauracje a ludziom nie pozwalają jeść w restauracjach , mieszkać w hotelach oraz po prostu normalnie żyć widać że naprawdę są dwa sorty ludzi , ci co rządzą mogą a resztę traktują jak niewolników czyli gorszy sort!!!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ A.turysta 11 miesiąc temuocena: 100%  Tak campingi zamykają a markety jak chcą tak chodzą poprostu trzeba gospodarkę zagraniczna podcjagnoc a Polskę zniszczyć i będziemy jeździć znów próbkować zagranicę na sqierzym powietrzu nie można być
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Bolek 830 10 miesiąc temu Na jakim forum są parkingi z prądem?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ RAPIDO 9 miesiąc temu Parkingi z pradem sa na forum.jest przeciesz mapka
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Allah 8 miesiąc temu Patologia !
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Jewa227 7 miesiąc temu Witam, gdzie na najbliższy weekend są otwarte parkingi z dostępem do prądu?? (północna Polska)
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Ewa 6 miesiąc temuocena: 80%  Camping Alexa -Chłapowo
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Covidowieczbowidowiec 5 miesiąc temuocena: 50%  Ja mam nadzieję iż tego szkodnika Adasia N i resztę tej kliki posadzą za zapaść gospodarki .Powoli w Cieć odchodzi Antoni M , a wysunął się drugi szkodnik Adaś N
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ 3esti 4 miesiąc temuocena: 80%  ma ktoś może aktualną listę parkingów z prądem?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Kot 3 miesiąc temuocena: 100%  Nie wiem dlaczego mają być nieczynne kempingi , kiedy w Biedronce kierownictwo wręcz zabrania przestrzegania limitów klientów .
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Kot 2 miesiąc temu Nie wiem dlaczego mają być nieczynne kempingi , kiedy w Biedronce kierownictwo wręcz zabrania przestrzegania limitów klientów .
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Kot 1 miesiąc temuocena: 100%  Ale parkingi z prądem będą czynne :)
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony