Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

miesiąc temu  14.04.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Kemping 215 do przejęcia. Władze Katowic szukają operatora

fot. Kemping 215

Marzyłeś o tym by prowadzić pole kempingowe? Teraz możesz to zrealizować. Władze miasta rozważają przekazanie zewnętrznemu operatorowi zarządzania polem zlokalizowanym w centrum. Jak informuje wp.pl, właśnie rozpoczęły się wstępne konsultacje rynkowe, które mają dostarczyć wiedzy na temat potencjału i atrakcyjności tego miejsca.

Kemping 215 jest położony na rekreacyjnych terenach „Doliny Trzech Stawów”. Posiada doskonale skomunikowane drogi, bezpośrednio sąsiedztwo terenów rekreacyjnych oraz bardzo wysoki standard infrastruktury kempingowej. Niewątpliwą zaletą są spore możliwości dalszej rozbudowy. 

Kemping jest obiektem całorocznym i posiada na swoim koncie 4 gwiazdki kategoryzujące. Rekomendowany i sprawdzony jest m.in. przez inspektorów ACSI oraz ADAC. Łącznie znajdziemy tam 75 parcel z przyłączami elektrycznymi oraz domki z 18 pokojami 2-osobowymi i jednym apartamentem. Obszar kempingu jest ogrodzony i monitorowany, na jego terenie funkcjonuje restauracja. Nie zabrakło ogólnodostępnej kuchni, wypożyczalni rowerów, przystani wodnej, świetlicy, miejsca na grilla, ale też basenu, sauny i pralni. Sama Dolina Trzech Stawów oferuje wiele atrakcji: miejsce do kąpieli i uprawiania sportów wodnych, boisko do siatkówki plażowej, malownicze trasy rowerowe. 

Ceny pobytu są na rozsądnym poziomie. 15 zł za osobę dorosłą, 25 zł za kampera lub 15 zł za przyczepę i przedsionek. Każdy kWh energii to 3 zł. 

Camping 215 już obecnie świadczy usługi na wysokim poziomie, jednak wciąż ma możliwości dalszego rozwoju, który wymaga nakładów inwestycyjnych oraz dużego know-how w zakresie zarządzania obiektami hotelowymi i gastronomicznymi. Szereg przepisów i ograniczeń, którym podlegają jednostki miejskie spowodowały, że zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, by obiekt przekazać w zarządzanie podmiotowi zewnętrznemu – powiedział wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun na łamach wp.pl

Pierwszym krokiem do znalezienia nowego operatora będą „wstępne konsultacje rynkowe”, które sprawdzą, jak rynek ocenia atrakcyjność i potencjał tego miejsca. Później zostanie zdefiniowana ścieżka prawna, w ramach której zostanie wybrany podmiot prywatny. 

Dolina Trzech Stawów to jedna z najważniejszych lokalizacji Katowic. Ewentualna zmiana podmiotu zarządzającego absolutnie nie może zmienić tego miejsca. Zostanie to zastrzeżone w przyszłej umowie. Wyraźnie opisuje to także zapis miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego dla tego terenu od 2017 r. – podkreślił Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Gość 1 miesiąc temu Wystarczy zmienić PRL-owskie podejście pań do klienta. W końcu ktoś się za to zabrał. Ważniejszy był jeden Niemiec w kamperze niż 40 polskich klientów (bez urazy dla Niemca). Infrastruktura na pokaz i do zdjęć, brak moiwisvj zorganizowania imprez zbiorowych (jeszcze przed covidem). Obsługa opryskliwa i lekceważąca. Może w końcu ktoś to "rozrusza" bo kemping fajny choć ceny zabójcze jak na parking przy autostradzie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony