OBLICZA CARAVANINGU

6 miesięcy temu  02.02.2019, ~ Rafał Dobrowolski   

Indie Campers – fenomen wypożyczalni

Propozycja bodaj najbliższa dla promocji idei caravaningu? Lądujesz na lotnisku w Paryżu, skąd wypożyczasz kampera, by oddać taki np. w Madrycie. 

W ciągu najbliższych czterech lat flota firmy Indie Campers powiększy się o kampery warte 70 mln EUR, co każe przypuszczać, że będzie ich przynajmniej kilkakrotnie więcej niż dziś. Acz nawet teraz ponad 1000 pojazdów kempingowych robi wrażenie. I pomyśleć, że w 2013 roku europejska sieć wypożyczalni debiutowała z flotą… 3 kamperów. 

Tak ambitny plan ogłoszono wczoraj, a lukratywnym kontraktem chwali się Knaus Tabbert, bo to pojazdy tego niemieckiego producenta znacząco powiększą flotę wypożyczalni. Wynajem „domów na kołach” nie tylko w którymś z ponad 50 punktów na terenie 16 krajach UE, ale przede wszystkim od razu po wyjściu z samolotu – na takie udogodnienia w standardzie mogą liczyć klienci firmy Indie Campers. Partnerstwo znanego producenta i odnoszącej spektakularne sukcesy, wybitnie młodej wypożyczalni ma skupiać się na wynajmie pojazdów dla osób ceniących możliwie elastyczne warunki umów.

https://indiecampers.com/

Dlaczego Indie Campers wyróżniają się spośród konkurencyjnych wypożyczalni europejskich? Te o zasięgu krajowym czy europejskim niechętnie przystają na pokusę swej klienteli, by oddać „dom na kołach” w dowolnie wybranym – innym miejscu, niż w tym, w którym taki wypożyczono. Albo obwarowują taką elastyczność realizacji podróży dodatkowymi opłatami. Portugalczyk i Austriak – mowa o założycielach Indie Campers – wręcz zachęcają do takiej swobody! 

Ich core-biznes to dostarczanie pojazdów klientom linii lotniczych, którzy zwykli organizować sobie podróż na pokładach „domów na kołach” zaraz po przylocie. Dewizą firmy jest kompleksowa sieć obsługi, umożliwiająca najemcom rozpoczęcie podróży w jednym miejscu i zakończenie jej w zupełnie innym. Przykładowo, lądujesz w Paryżu, skąd wypożyczasz kampera, by oddać taki np. na lotnisku w Madrycie. 

Wolność, przygoda i elastyczność

Nie musisz martwić się o nic więcej, bo pokład jest przygotowany na wizytę Twej załogi. Pościel, sztućce, a na życzenie dodatkowe udogodnienia. Dodajmy do tego całodobową pomoc drogową, a też wsparcie na czas wyszukiwania i rezerwacji kempingów. Propozycja to kuszący dla tych, którzy chcieliby (np. podczas podróży służbowej) doświadczyć swobody „bycia w drodze”.

Do najpopularniejszych punktów odbioru kamperów typu półintegra, ale też szybkich kampervanów z sypialniami ukrytymi pod rozkładanymi dachami (te na czas podróży mierzą tylko 2 metry wysokości), należą te zlokalizowane przy lotniskach w Lizbonie, Londynie, Porto, Barcelonie, Madrycie, Rzymie, Mediolanie, Genewie, Paryżu, Amsterdamie. Najnowsze punkty wypożyczalni działają też w Islandii, Irlandii, na Korsyce i w Sardynii.  

 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony