ReklamaA1 - katalog ACSI

DOBRZE WIEDZIEĆ

PODRÓŻE

WIADOMOŚCI

3 miesiące temu  26.03.2020, ~ Krzysztof Dulny   

Najnowsze dane WTTC wskazują, że w Europie zagrożonych jest nawet 10 mln miejsc pracy w branży turystycznej.

Najnowsze dane WTTC wskazują, że w Europie zagrożonych jest nawet 10 mln miejsc pracy w branży turystycznej.

Do 75 milionów miejsc pracy w branży turystycznej na świecie jest bezpośrednio zagrożonych z powodu pandemii koronawirusa – twierdzi Światowa Rada Podróży i Turystyki (WTTC). W obliczu bezprecedensowego wyzwania Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wzywa innowatorów i przedsiębiorców do przedstawienia nowych rozwiązań, które pomogą sektorowi turystycznemu wyjść z kryzysu.

Wyspecjalizowana agencja ONZ ds. turystyki postanowiła włączyć się w poszukiwanie rozwiązań, które mogą pomóc branży turystycznej. We współpracy z WHO zorganizowany zostanie konkurs „Healing Solutions for Tourism Challenge”. Obie agencje zachęcają do zgłaszania pomysłów, które mogą pomóc sektorowi turystycznemu złagodzić skutki pandemii i rozpocząć działania mające na celu naprawę gospodarczą – to wyzwanie skierowane do przedsiębiorców, szczególnie tych wprowadzających innowacyjne produkty na rynek. Uczestnicy powinni być w stanie wykazać, jak ich pomysły mogą pomóc turystyce podnieść się po kryzysie związanym z COVID-19. Potencjał do wdrożenia w kilku krajach jest jednym z kryteriów.

Turystyka jest sektorem, który został najbardziej dotknięty przez COVID-19. Musimy jak najszybciej zmniejszać skutki kryzysu, wykorzystując również innowacje – przekonuje sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili. – Zapraszam przedsiębiorców i wynalazców z pomysłami, które są rozwinięte i gotowe do wprowadzenia w życie, do dzielenia się nimi z nami. W szczególności chcemy usłyszeć pomysły, które pomogą społecznościom wyjść z tego kryzysu, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i społecznym, a także pomysły, które mogą przyczynić się do poprawy w zakresie zdrowia publicznego.

Pomysły można zgłaszać do 10 kwietnia 2020 r. Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni do przedstawienia swoich pomysłów przedstawicielom ponad 150 rządów.

źródło: tur-info.pl

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony